Erdoğan'ın Sözleri Dünya Gündemini Değiştirdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti grup toplantısında adeta tüm dünyaya meydan okudu. Bugün önemli açıklamalarda bulunan Erdoğan uluslararası kamuoyunda geniş yankı buldu.

Haberler 12.02.2020, 20:53 Fatih OĞUR
Erdoğan'ın Sözleri Dünya Gündemini Değiştirdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün içerisinde yaptığı konuşmada İdlib’de şehit olan Türk askerleri ile ilgili dünya kamuoyuna gündem yaratacak açıklamalarda bulundu. Terörün ve muhtıraların her zaman karşısında olacaklarını ve Türk askerine yapılan hain saldırıların sonucunda rejim güçlerine gereken her türlü karşı cevabın verileceğini ifade etti. Dünya gündeminde son zamanlarda Suriye rejim güçleri ile Türk askeri arasında yaşanan gerilim konuşulmakta. Cumhurbaşkanı Erdoğan parti grup toplantısında yaptığı açıklamalarda hangi durumda olunursa olunsun rejim güçlerine her yerde vuracaklarını dünya kamuoyu ile paylaştı.

Reuters Yapılan Açıklamaları Paylaştı

Uluslararası alanda söz sahibi olan ve İngiltere merkezli çalışan haber ajansı Reuters, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamaları hakkında dünya kamuoyunu bilgilendirdi. Erdoğan'ın sözlerine geniş yer veren haber ajansı, Türk askerine karşı yapılan saldırılara Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından havadan ve karadan karşılık verileceği bilgileri yer aldı. Öte yandan Katar merkezli İngilizce yayın yapan Al Jazeera internet haber sitesi üzerinden Ak Parti grup toplantısında yapılan açıklamaları flash haber başlığıyla duyurdu. İdlib'de rejim güçlerinin Türk askerine karşı gerçekleştirdiği saldırılarda bugüne kadar 12 kahraman askerimiz şehit olmuş ve bunun yankıları tüm Türkiye çapında sürmüştür. Konu ile ilgili uluslararası haber ajansları çeşitli açıklamalar yapmış ve Türkiye'nin bölgede gerçekleştirdiği karşı saldırılara geniş yer vermiştir.

Yorumlar (0)
az bulutlu
Günün Karikatürü Tümü