Erdoğan Koronavirüs İle Mücadele Kapsamında Eylem Planlarını Açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, koronavirüsle mücadele eşgüdüm toplantısı sonrasında halkı bilinçlendirmek için bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantı sonrasında yapılan açıklamalarda vatandaşlara yönelik uygulanan tedbirler açıklandı.

Haberler 18.03.2020, 23:04 18.03.2020, 23:14 Zehra Bilgehan Kurtuluş
Erdoğan Koronavirüs İle Mücadele Kapsamında Eylem Planlarını Açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dünya genelinde koronavirüs salgını ile mücadele konusunda Türkiye'nin yaptığı çalışmaları anlattı. Bir toplantı sonrasında bilim kurulunun tavsiyesi ile özellikle 65 yaş üstü vatandaşlara koruyucu maske ve kolonya dağıtacaklarını söyleyen Recep Tayyip Erdoğan, emekli maaşı ödemeleri konusunda da önemli çalışmalar yaptıklarını ve erken ödeme olabileceğini belirtti. Koronavirüs tehdidinin ortadan kalkması süresi boyunca hiç bir vatandaşın evden çıkmaması ve gerekmedikçe başka biri ile temas etmemesi konusunda önemli uyarılarda bulunan Erdoğan, sağlık kurumlarına başvuru için de acil vakalar dışında hastanelere gidilmemesi gerektiğini vurguladı.

Emekli Maaşları 76 Yaş Üzerindeki Kişilere Evlerinden Ödenecek

Koronavirüs ile mücadele kapsamında gerçekleşen toplantı sonucunda kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla bir açıklama yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, emekli maaşını almak için kamu bankalarını kullanan 76 yaş üzerindeki emeklilerin dışarıya çıkmadan evlerinde ödeme alabileceklerini söyledi. Ayrıca sağlık kurumlarının yüklerinin hafiflemesi için vatandaşların mecburi bir durum olmadıkça aile hekimlerine ve hastanelere gitmemeleri konusunda uyardı.

Erdoğan toplantı sonucunda alınan ekonomik kararlar hakkında da önemli gelişmeleri paylaştı. Halk Bankası'ndan kredi çeken esnaf ve çeşitli kurumların ödemelerinin 3 ay boyunca erteleneceği bilgisini söyledi. Sağlık Bakanlığı’nın süreci çok iyi bir şekilde yönettiğini belirten Cumhurbaşkanı, Türkiye'de salgının yayılmasını önlemek için gereken her türlü çalışmanın yapıldığının altını çizdi.

Yorumlar (0)
açık
Günün Karikatürü Tümü