Erdoğan ve Putin İdlib Hakkında Görüştü

Gelen son dakika gelişmeleri ne göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile bir görüşme sağladı. Yapılan görüşmede İdliB ile ilgili konulara değinildi.

Erdoğan ve Putin İdlib Hakkında Görüştü

Bugün öğlen saatlerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Rusya Devlet Başkanı Putin'i telefon ile arayarak bir görüşme sağladı. Yapılan telefon görüşmesine göre yetkililer tarafından verilen bilgiler Erdoğan'ın Vladimir Putin’e İdlib'deki düzensizliğin bir an önce durdurulmasının şart olduğunu söylediği yer alıyor. Bunun yanında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Esad rejiminin İdlib'te insani bir kriz yaşattığını söyleyerek bölgede gereken her türlü önlemin alınması için Türkiye olarak ellerinden geleni yaptıklarını da anlattı. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ise Esad rejiminin İdlib'te gerçekleştirdiği akılalmaz insani krizin sebebi ile ilgili Recep Tayyip Erdoğan'ı bilgilendirdiği son dakika gelen bilgiler arasında.

Soçi Mutabakatı Tam Olarak Uygulanmalı

Bugün öğlen saatlerinde Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile bir telefon görüşmesi gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Suriye Esad rejiminin gerçekleştirdiği insan dışı hava ve kara saldırılarının ancak Soçi Mutabakatı’na tam olarak uyulduğu takdirde önüne geçilebileceğini söyledi. İkilinin telefon görüşmesine ait detayları İletişim Başkanlığı yetkilileri kamuoyu ile paylaştı. Rusya ve Türkiye aralarında anlaşma sonucu alınan tüm kararlara duyduklarını belirterek bunun üzerine Libya' da gerçekleşen olaylar hakkında da fikir alışverişinde bulunuldu.Son dakika gelişmeleri takip ediliyor.

Yorumlar (0)
-2°
hafif kar yağışlı
Günün Karikatürü Tümü