Ev Satarken Dikkat!

Bir ev satarken akla gelen ilk yöntemler yakın çevreyi bilgilendirmek, bunu yaşadığımız mahallede veya sitede duyurmak ve çeşitli reklam sitelerine ve hatta gazetelere reklam yerleştirmektir.

Haberler 28.08.2019, 12:38 11.11.2019, 20:27 Rıdvan Yasin YİĞİTOĞLU
Ev Satarken Dikkat!

Bir ev satarken akla gelen ilk yöntemler yakın çevreyi bilgilendirmek, bunu yaşadığımız mahallede veya sitede duyurmak ve çeşitli reklam sitelerine ve hatta gazetelere reklam yerleştirmektir.

Ama güvenli bir şekilde evinizi değerinde satmak için önemli hususlar ve doğru bir zaman vardır.

Tecrübeniz olmadıkça tahmin edemeyeceğiniz çok zahmetli bir süreç içerir. Her şeyden önce evinizi sattıktan sonra adaylarla konuşmak için çok iyi bir ikna ve iletişim becerileri gerekir. Bu aşamada, zaman kaybedebilir siniz ya da çok hızlı kararlar ve hasar yapmak olasıdır.

Karşılamak için evinize davet edecek insanlar ve kim ev gösterecektir bilmeden de güvenlik riskleri oluşturabilirsiniz. Müşteri günün herhangi bir saatinde, haftanın her günü evi görmek isteyebilir. Süreç devam ettikçe bu tempoya ayak uydurmak zorlaşır ve süreç çöktükçe zaman kaybı motivasyonunuzu azaltır, pazarlık yeteneğinizi azaltır ve size zarar verebilir.

Ayrıca potansiyel alıcılar özledim sağlayacak yanlış fiyatlandırma yapacak son derece muhtemeldir. (Pazarlık ekleme, çevre ve komşular sorarak fiyat oluşturma.)

Çok iyi bir teklifi düşük bulabilir veya düşük bir teklifi bir fırsat olarak görebilirsiniz. Bu çok önemli bir risk.

Uzman bir gayrimenkul danışmanı çevresel faktörler, yakın gelecekte bölgedeki gelişmeler, bu yatırım potansiyel alıcıların beklentileri ve gayrimenkul satmak istiyorum ne kadar süre dikkate alınarak bir fiyatlandırma (değerleme) hizmeti yapar (uzmanlık). ya da değil).

Bir evi satmak için çok fazla prosedür ve evrak var. Tapu işlemlerinin güvenle gerçekleştirilmesi, ödemenin güvenle gerçekleştirilmesi, sürecin mevcut yasal düzenlemelere uygun olarak yönetilmesi deneyim gerektirir.

Kendi evinizi satmak ilk bakışta daha ekonomik veya avantajlı görünebilir iken, iyi eğitimli bir danışman ile çalışan çok daha avantajlı ve karlı kendiniz yapıyor daha doğrudur.

Yorumlar (0)
27°
açık
Günün Karikatürü Tümü