Evinizi Kendi Başınıza Satışa Çıkarmanın Olumsuz Yanları

Haberler 24.12.2019, 18:47 Fatih OĞUR
Evinizi Kendi Başınıza Satışa Çıkarmanın Olumsuz Yanları

Evinizi satmaya karar verdiğinizde, bunu tek başınıza yapabileceğinizi düşünürsünüz. Aslında evet bir evi tek başınıza satabilirsiniz ama bazı olumsuzluklar da yaşayabilirsiniz. Özellikle ev satış konusunda daha önce bir deneyim sahibi değilseniz. Ev satmaya karar verdiğinizde, aklınıza gelen yöntemler; ilan sitelerinde ilan açmak, gazeteye ilan vermek ya da eşe dosta ve çevreye satışta olduğuna dair bilgi yaymak.

Evet bu yöntemler, evinizi satışa çıkarmak için uygun yöntemlerdir. Ve oldukça işe de yarar. Fakat önemli olan ilan açmak ve duyurmak değil, satış yapılırken geçen görüşmeler. Bu görüşmelerde ne kadar bilgi sahibisiniz. Ya da satışını yaptığınız evin değeri hakkında ne kadar bilgi sahibisiniz gibi durumlar, oldukça önemlidir.

Evi Satarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Öncelikle, açmış olduğunuz ilanlardan dolayı, evi görmeye gelmek isteyen çok kişi olacaktır. Bu kişiler ile yapılan görüşmeler, unutulup gitmemelidir. Her alıcı ile yapılan görüşmeler, kayıt edilmelidir. Bu sayede, en iyi fiyat veren kişileri kolaylıkla değerlendirebilirsiniz. Evinizin değeri hakkında, doğru bilgi için araştırmalar yapmalısınız ve en doğru değeri saptamalısınız.

Böylece; fiyatlar arasında, hangi fiyat değerinin altında ya da hangi fiyat değerinin üzerinde diye kolayca değerlendirebilirsiniz. Alıcıların sizi değil, sizin alıcıları ikna etmeniz gerekir. Bu gibi noktalar, ev satışında oldukça önemli noktalardır. Eğer bunları tek başınıza yapamazsanız, bu konuda destek almanız gerekir ki, doğru bir satış yapabilesiniz.

Yorumlar (0)
orta şiddetli yağmur
Günün Karikatürü Tümü