Expertiz raporu kaç gün sürüyor

Expertiz raporu kaç gün sürüyor Kredilerin 0,99 olması ile birlikte birçok kişi bankalara müracaat etti ve konut kredisi çekmek için sıraya

Haberler 07.09.2019, 01:41 14.01.2020, 18:53 Onur DİMLİ
Expertiz raporu kaç gün sürüyor

Expertiz raporu kaç gün sürüyor


Kredilerin 0,99 olması ile birlikte birçok kişi bankalara müracaat etti ve konut kredisi çekmek için sıraya girdi. Aynı zamanda da ihtiyaç kredilerine ve araç kredilerine de oluşan indirimler neticesiyle de büyük bir ilgi söz konusu olmaktadır. Fakat birçok kişinin sormuş olduğu soru ise Expertiz raporu kaç gün sürüyor? Olmaktadır.  Bildiğiniz gibi kredi çekeceğiniz eve onay verilmesi için öncelikle sizler evin adresini bankaya belirterek aynı zamanda da gelir belgenizi de ortaya sürmektesiniz. Exper raporunun hazırlanması için öncelikle banka tarafından görevli olan Expertiz evi inceliyor ve bir fiyat biçiyorlar. Bu fiyat neticesinde de alacağınız kredi miktarına eş değer bir miktar olduğun da sizlere kredi onayı verilerek ortalama 5 ila 10 gün içerisinde sonuç verilmektedir. Kimi bankalar da bu durum yaklaşık 3 ila 5 gün içerisinde de sonuç bulmaktadır. Genel de özel bankalar bu süreyi en aza indirerek hızlı bir şekilde kredinin onayını vermektedirler.

Exper krediyi hızlı onaylaması için ne yapmak gerekiyor?


Öncelikle sizler evi alacağınız zaman bir miktar nakit bulundurmalısınız, yani 200 bin TL bir evi konut kredisi ile almak için 100 bin TL gibi bir paranız varsa eğer ve siz sadece 100 bin TL kredi çekmek istiyorsanız %50 peşinatınız olduğu için. Yaklaşık olarak 3 ila 5 iş günü içerisinde olumlu bir onayı alabilirsiniz. Evinize verilecek olan değer her zaman %30 üzerinde nakit bulundurmanız ile olumlu sonucu almaktadır.

Yorumlar (0)
açık