Fetö Operasyonlarına Hız Kesmeden Devam Ediliyor

Türkiye çapında Konya ve Balıkesir başta olmak üzere 33 farklı ilde eş zamanlı olarak FETÖ operasyonları gerçekleştirildi. 50 zanlı ve 24 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

Fetö Operasyonlarına Hız Kesmeden Devam Ediliyor

FETÖ yapılanmasının yankıları devam ediyor. TSK’da çalışanlara mahrem imamlık yaptıkları gerekçesiyle 50 zanlı ve adliye yapılanmasında yer alan 24 şüpheli hakkında göz altı kararı çıktı. Konya ve Balıkesir merkezli olarak başlatılan operasyon Türkiye çapında toplamda 33 ilde gerçekleştirildi. Öte yandan İzmir merkezli başlatılan diğer operasyonlar ise 5 ilde gerçekleştirildi. Toplamda 54 şüphelinin yakalanması için başlatılan çalışmalarda başarılı sonuçlar elde edildi. TÜBİTAK bünyesinde yer alan FETÖ yapılanmasına yönelik gerçekleştirilen çalışmalarda ise 21 şüpheli kişiden 14’ü yakalandı.

Esnaf Ve İşAdamları da Hesap Verecek

İzmir ilinde geçtiğimiz günlerde İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından FETÖ/PDY esnaf ve işadamları yapılanmasına yönelik soruşturma başlattı. Zanlılardan bazılarının 15 Temmuz hain darbe girişimin ardından kapatılan dernek ya da vakıfların başkanları oldukları öğrenildi.

Yorumlar (0)
13°
açık
Günün Karikatürü Tümü