Fransa'da Coronavirüs Salgınından Bir Doktor Öldü

Dünyaya hızlı bir şekilde yayılım gösteren ve Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan Coronavirüs salgını hızlı bir şekilde yayılım göstermeye devam ediyor.

Haberler 22.03.2020, 20:54 Onur DİMLİ
Fransa'da Coronavirüs Salgınından Bir Doktor Öldü

Bugün Fransa Sağlık Bakanı’nın açıkladığı bilgilere göre salgından dolayı 68 yaşında bir doktor hayatını kaybetti. Jean Jack Razafindranazy Coronavirüs salgını nedeniyle hayatını kaybetmiş olan 68 yaşında bir acil tıp hekimi. Dünya genelinde başta Çin olmak üzere birçok sağlık çalışanı coronavirüs ile mücadele ederken hayatını kaybetmişti. İtalya, Almanya ve daha birçok ülkede özellikle sağlık çalışanlarının büyük oranda etkilendiği bu salgın ilerleyen günlerde başta doktorlar olmak üzere birçok kişinin canını almaya devam edecek gibi görünüyor.

Fransa'da 345 Sağlık Çalışanı Enfekte

Fransa Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı verilere göre şu anda Fransa sınırları içerisinde toplamda 14.459 vakanın olduğu bildirildi. Ayrıca Coronavirüs salgını nedeniyle 562 kişi hayatını kaybetti. Fransa'dan gelen son dakika haberlerine göre 345 sağlık çalışanına yapılan testler sonucunda covid-19 pozitif olduğu anlaşıldı. Fransa ve diğer Avrupa ülkelerinde virüs salgını hızlı bir şekilde yayılmaya devam ediyor. Avrupa ülkeleri arasında salgının en fazla can aldığı ülke İtalya. İtalya'nın aldığı önlemler ise oldukça sıradışı. İngiltere de salgını önlemek için gerekli tedbirleri almaya çalışıyor. Ancak yine de yayılım hızlı bir şekilde gerçekleşiyor. Vaka sayısının her geçen gün arttığı coronavirüs salgınının ilerleyen günlerde nasıl bir seyir göstereceği herkes tarafından merak ediliyor.

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
Günün Karikatürü Tümü