Fransa Ülkede Coronavirüsünün Nasıl Yayıldığını Açıkladı

Tüm dünyayı etkileyen Coronavirüs salgını Fransa'da da hızlı bir şekilde yayılıyor. Gelen son dakika haberlerine göre salgının yayılma şekli ile ilgili bomba bir iddia konuşuluyor.

Haberler 30.03.2020, 20:43 Soner YARDIM
Fransa Ülkede Coronavirüsünün Nasıl Yayıldığını Açıkladı

Fransa da Coronavirüsün mahvettiği ülkeler arasında yer alıyor. Vatandaşlar tarafından merak edilen bu viral salgının nereden bulaştığı bomba gibi bir iddianın ardından anlaşılmaya başlandı. Ayrıca ülkede viral salgından dolayı hayatını kaybeden insan sayısı her geçen gün artış gösteriyor. Mulhouse kentinde Evanjelik Kilisesi'nde düzenli olarak yapılan ve 2 binden fazla vatandaşın katıldığı ayinlerde yeni tip coronavirüs salgınının yayıldığı ortaya çıktı. Fransa'da Evanjelik Kilisesi'nde 17-21 Şubat tarihlerinde yapılan ayinlere katılım gösteren vatandaşların yarısında covid-19 pozitif olarak izlendi.

Evanjelik Kilisesi’nden Bulaşmış

Fransa Coronavirüs salgını kaynağını araştırırken inanılmaz derecede çarpıcı bir gerçekle karşılaştı. Fransız ulusal basınına bomba gibi düşen bir habere göre Mulhouse kentinde Evanjelik Kilisesi'nde 17-21 Şubat tarihleri arasında yapılan ayinlere katılan 2000 kişinin yarısından çoğunda Covid-19 pozitif tespit edildi. Fransa'da birçok şehirden bireyin katıldığı bu ayinler salgının yayılmasında önemli rol aldı.

Hatta iddialar o kadar çarpıcı ki bir hemşirenin çalıştığı hastanedeki 250 sağlık çalışanına bu virüsü bulaştırdığı bile söyleniyor. Ayinleri katılan kişilerin viral salgını Fransa'nın çeşitli şehirlerine götürdüğü ve burada binlerce kişinin hayatını olumsuz etkilediği gelen son dakika haberler arasında. Vaka sayılarında bir anda patlama yaşayan Fransa salgını kısa bir süre içerisinde kontrol altına almaya çalışıyor.

Yorumlar (0)
açık
Günün Karikatürü Tümü