Güney Kıbrıs Rum Kesiminde İlk Coronavirüs Vakası

Kıbrıs adasında geçtiğimiz günlerde sağlık uzmanları tarafından ilk defa yeni tip coronavirüs vakası ortaya çıkarıldı. Yapılan laboratuvar testleri sonucunda Kovid-19 olduğu tespit edilen 2 kişi için gerekli sağlık önlemleri alınıyor.

Haberler 09.03.2020, 23:11 Abdurrahim KARABAYIR
Güney Kıbrıs Rum Kesiminde İlk Coronavirüs Vakası

Coronavirüs vakaları Çin'den sonra yaklaşık 27 ülkede birçok insana bulaşmaya devam ediyor. Türkiye'nin dört bir tarafındaki komşu ülkelerde bulunan coronavirüs vakaları yanı başımızda Güney Kıbrıs Rum Kesimi’nde de ortaya çıktı. Rum basını tarafından gelen son dakika gelişmelerine göre adada toplamda 2 kişide laboratuvar testleri ile birlikte coronavirüs tespit edildiği ortaya çıktı. Toplamda 42 kişiye coronavirüs testi yapan uzmanlar bunlardan sadece ikisinin pozitif sonuçlandığını kamuoyu ile paylaştılar.

Rum Sağlık Bakanlığı Gerekli Açıklamaları Yaptı

Coronavirüs faciası Çin'den sonra pek çok ülkeyi olumsuz etkilemeye devam ediyor. Alınan son dakika haberlerine göre Türkiye'nin yavru vatanı olarak sayılan Kıbrıs adasında da geçtiğimiz günlerde 2 adet coronavirüs vakası tespit edilmiş oldu. Rum Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamalarda 42 kişiden şüphelenildi ve gerekli laboratuvar testleri hızlı bir şekilde gerçekleştirildi. Laboratuvar testlerinin sonuçlarına göre 42 kişilik kişiden sadece iki hastada Kovid-19 pozitif olarak bildirildi. Rum basınının halka duyurduğu haberlere göre coronavirüs vakalarının hızlı bir şekilde hastaneye kaldırıldığı ve gereken tüm özel şartların sağlandığı bilgilerine ulaşıldı. Bölgede yaşayan diğer vatandaşlara herhangi bir sebeple bulaşmaması için hastanenin ilgili bölümleri şu an için karantina altında.

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
Günün Karikatürü Tümü