Hakkari'de Mahsur Kalan 7 Öğrenci Kurtarıldı

Geçtiğimiz zamanlarda Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde Kandilli mezrası çevresinde yoğun kar yağışı nedeniyle mahsur kalan 7 öğrenci helikopterle kurtarıldı.

Haberler 14.02.2020, 19:04 Muhammed Selman Selçuk
Hakkari'de Mahsur Kalan 7 Öğrenci Kurtarıldı

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde değişik okullarda eğitim ve öğretim hayatına devam eden pek çok öğrenci yarıyıl tatili nedeniyle Kandilli mezrasına ailelerin yanına gelmişti ancak yoğun kar yağışı nedeniyle mezrada 7 öğrenci esir kaldı. Öğrencileri yetkili ekipler helikopterle alıp merkeze kadar getirdi. Mutluluğu gözlerinden okunan 7 öğrenci okullarına ve arkadaşlarına kavuştuğu için oldukça heyecanlı. Öğrenciler Hakkari'nin Yüksekova semtinde eğitim-öğretim görüyor ve aynı zamanda okullarında yatılı olarak kalıyordu. Yarıyıl tatilinde 21 Ocak günü Büyükçiftlik beldesine bağlı Kandilli bölgesine gittiler. 3 Şubat tarihi olmasına rağmen öğrenciler okullarına ulaşamadı. Yoğun kar yağışı nedeni ile Kandilli mezrasında mahsur kalan öğrenciler helikopterle ilçe merkezine kadar getirildi.

Kandilli'de Mahsur Kaldılar

21 Ocak tarihinde evlerine yarıyıl tatili geçirmek amacıyla giden öğrenciler 3 Şubat tarihine kadar Kandilli mezrasında kar yağışının fazla olması sebebiyle mahsur kaldı. Okulların açılması ile birlikte ulaşım sağlayamayan 7 öğrenci kar kalınlığının 2 metreyi aşması sebebiyle amaçlarına ulaşamadılar. oOası bir çığ tehlikesine karşı çıktıkları yoldan geri dönen 7 öğrenci olayı cep telefonları ile kaydedip Doğan Haber Ajansı muhabirine bildirdiler. Yaşadıkları mağduriyeti ve derslerinden geri kaldıklarını anlatarak yetkililerden yardım istediler. Öğrencilerin yardımını duyan Yüksekova 3. Piyade Tümen Komutanlığı ise hızlı bir şekilde helikopteri hazırlayarak 7 tane öğrenciyi ilçe merkezine ulaştırdı.

Yorumlar (0)
açık
Günün Karikatürü Tümü