Haydar Baş Coronavirüs Salgını Sonucu Hayatını Kaybetti

Bugün öğlen saatlerinde gelen son dakika bilgisine göre Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Haydar Baş Coronavirüs salgını sonucu hayatını kaybetti. Genel başkanın vefat haberini alan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başsağlığı dileklerini iletti.

Haydar Baş Coronavirüs Salgını Sonucu Hayatını Kaybetti

Türkiye'yi her geçen gün kasıp kavuran Coronavirüs salgını her gün yüzlerce can almaya devam ediyor. En son medyaya yansıyan bilgilere göre salgının aldığı cana Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Haydar Baş da eklendi. Bu vefat haberini öğrenen Cumhurbaşkanı Erdoğan kişisel Twitter hesabından bir mesaj yayımlayarak Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Haydar Baş'ın vefatı sebebiyle oldukça üzgün olduğunu dile getirdi. Aynı zamanda Erdoğan Coronavirüs salgını nedeniyle hayatını kaybeden tüm vatandaşların yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı dileklerini söyledi.

Coronavirüs Salgını Ne Kadar Sürecek?

2019 Aralık ayında Çin'de ortaya çıkan Coronavirüs salgını ülkemizde 2020 Mart ayında görülmeye başlandı. Tüm Avrupa'yı hızlı bir şekilde ele geçiren bu salgın sosyal ve ekonomik hayatı oldukça olumsuz etkiledi. Devletler vatandaşlarını hastalıktan korumak amacıyla bir takım önlemler alsa da insanlar yeteri kadar izolasyona dikkat etmiyor. Durum böyle olunca hastalık hızlı bir şekilde insanlar arasında yayılıyor. Merak edilen konu ise ‘Coronavirüs salgını ne kadar sürecek?’ Bilim kurulu üyeleri ve dünya çapında çalışma yapan bilim insanları salgının ne kadar süreceği ile ilgili net bir görüş ifade edemiyor. Ancak herkesin sosyal izolasyon kurallarına uyduğu takdirde salgının yayılma hızının azalacağı kesin görünüyor.

Yorumlar (0)
12°
açık
Günün Karikatürü Tümü