İbb’den İstifa Haberi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden istifa haberi geldi. İstifa eden isim ise Ulaşım Daire Başkanı Doç. Dr. Mustafa Gürsoy oldu.

Haberler 25.01.2020, 19:03 Abdurrahim KARABAYIR
İbb’den İstifa Haberi

Seçimlerden sonra ülkede hareketlenmeler durmak bilmiyor. İstifalar, devam ediyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden bir istida haberi daha geldi. Belediyede Ulaşım Daire Başkanı olarak görev yapan Doç. Dr. Mustafa Gürsoy istifa etti.

Gürsoy, 6 Aralık 2019 yılında bu başkanlığa atanmıştı. Ancak fazla durmadı ve 1,5 ay sonra istifa etti. Bu durum herkese şaşırttı. Çünkü 6 ay içerisinde Ulaşım Daire Başkanlığı’nda iki istifa gerçekleşti. İlk istifayı ise Dr. Taylan Engin yapmıştı.

Engin ise sadece 3,5 ay Ulaşım Daire Başkanlığı yapmıştı. 12 Kasım 2019 tarihinde istifa etmişti. İstifa nedeni ise Genel Sekreter Yardımcısı İbrahim Orhan Demir ile uyum sağlayamadıklarıydı.

Gürsoy, Üniversite Kariyerine Geri Dönecek

Sadece 1,5 ay gibi kısa bir süre İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı yapan Doç. Dr. Mustafa Gürsoy istifa nedenini açıklamadı. Ayriyeten istifasıyla ilgili sorulan diğer soruları da kayıtsız bıraktı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamaya göre Gürsoy’un görevi 31 Ocak 2020 tarihinde son bulacak. Ardından öğretim görevlisi olarak kariyer hayatına devam edecek.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, yeni ulaşım daire başkanı olarak kimi atayacak bilinmiyor. Ancak bu konuda titiz bir çalışma olacağı tahmin ediliyor. Yeni başkanın yapacağı çalışmalarda şimdiden merak ediliyor.

Yorumlar (0)
-2°
hafif kar yağışlı
Günün Karikatürü Tümü