İçişleri Bakanlığı’ndan Son dakika Gelişmeler: 65 Yaş Üstü Vatandaşlar Sokağa Çıkamayacak

Tüm dünyada hızlı bir şekilde yayılım gösteren Coronavirüsü salgını Türkiye'yi de önemli ölçüde etkiledi. İçişleri Bakanlığı’nın aldığı bir kararla bugün gece yarısından itibaren 65 yaş üstü vatandaşlar sokağa çıkamayacak.

Haberler 21.03.2020, 21:20 Abdurrahim KARABAYIR
İçişleri Bakanlığı’ndan Son dakika Gelişmeler: 65 Yaş Üstü Vatandaşlar Sokağa Çıkamayacak

Dünya genelinde Coronavirüs salgını binlerce kişinin canını aldı. Salgın dünyada en son Türkiye'de görülmeye başlandı. Tüm bakanlıklar tarafından hızlı bir şekilde önlem alınarak salgının ilerlemesi yavaşlasa da vatandaşların taşıyıcı olması vakaların görülme sayısını hızla arttırdı. Özellikle yurt dışından gelen hacı görevini yapan insanlar tüm Türkiye genelinde vaka sayısının artışında etkili oldu. İçişleri Bakanlığı hızlı bir şekilde önlem alarak Türkiye'nin çeşitli illerinde hacdan gelen vatandaşları karantina altına tutsa da birtakım kaçma durumları yaşandı. Gün içerisinde İçişleri Bakanlığı’nın 81 il valiliğine gönderdiği genelgede 65 yaş üstü ve kronik hastalığı olan kişilerin sokağa çıkma yasağı getirildi.

65 Yaş Üstü ve Kronik Hastalığı Olanlar İkametlerinden Ayrılmayacak

Bugün İçişleri Bakanlığı’nın 81 il valiliğine gönderdiği genelgede 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşların sokağa çıkması yasaklandı. Bağışıklık sistemi düşük ve bununla beraber kronik akciğer hastalığı, kronik obstrüktif akciğer hastalığı, astım, kalp ve damar hastalıkları, böbrek yetmezliği, hipertansiyon ve karaciğer hastalığı olan vatandaşlar bugün saat 24.00 itibarıyla ikametlerinden hiçbir şekilde ayrılmayacak. Hiçbir şekilde yakını olmayan ve ihtiyaçlarını karşılayamayacak durumda bulunan 65 yaş üstü vatandaşlar için illerin vali ve kaymakamlığında 65 yaş üstü vefa sosyal destek grubu yardımcı olacak.

Yorumlar (0)
12°
hafif yağmur
Günün Karikatürü Tümü