İdlib’de 101 Rejim Unsuru Etkisiz Hale Getirildi

Milli Savunma Bakanlığı’nın yaptığı açıklamaya göre, İdlib’de askerimize yapılan saldırıya verilen cevapla 115 rejim hedefi ateş altına alınırken, 101 rejim unsuru etkisiz hale getirildi. Rejim güçlerinin yaptığı saldıraya karşı angajman kuralları gereği yanıt verildi ve meşru müdafaa çerçevesinde rejim hedefleri ateş altına alındı.

İdlib’de 101 Rejim Unsuru Etkisiz Hale Getirildi

Milli Savunma Bakanlığı’nın Twitter Hesabından Açıklama

İdlib’de şehit olan askerlerimizin haberi tüm milletimizi derinden üzdü. Rejim unsurların saldırısı sonucunda gelen şehit haberlerinin ardından gözler Milli Savunma Bakanlığı’ndaydı. Ardından son dakika haberleri neticesinde beklenen açıklama geldi.

Milli Savunma Bakanlığı’nın resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamaya göre, İdlib’de askerimize yapılan saldırıya, angajman kuralları gereğince misliyle karşılık verildi. Yapılan saldırı meşru müdafaa kapsamında olup, güncel haberler sonucuna göre 101 rejim unsurunu etkisiz hale getirdi.

Ayrıca İdlib’deki karşı saldırı sonucunda 3 tank ve 2 havan mevzii tahrip edildi. 1 helikopter de hedef alındı.

“Şehitlerimizin Kanı Yerde Kalmayacak!”

Türkiye Milli Savunma Bakanlığı açıklamasında bu menfur saldırıyı yapanlardan hesap sorulayacağını, şehitlerimizin kanının asla yerde kalmadığını ve hiçbir zaman da kalmayacağını önemle belirtmiştir.

Meşru müdafaa hakkımızın en sert şekilde kullanıldığını ifade eden Milli Savunma Bakanlığı, gelişmelerin yakından takip edildiğini ve gereken tüm tedbirlerin alındığını da belirtmiştir. Ayrıca açıklamasında İdlib’deki saldırada şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet, acılı ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri’ne ve Türk halkına baş sağlığı dilemiştir.

Yorumlar (0)
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur