İmar Barışına Başvuranlar Dikkat! 31 Aralık Son Gün

İmar Barışına Başvuranların Yapı Kayıt Belgesi Bedeli 31 Aralığa Kadar Ödenmesi Gerekiyor.

Haberler 12.12.2019, 17:49 Abdurrahim KARABAYIR
İmar Barışına Başvuranlar Dikkat! 31 Aralık Son Gün

İmar barışına başvuranların Yapı kayıt belgesi ücretini yatırması için son 21 gün kaldı. 2017'den önce ruhsatsız ya da ruhsata aykırı yapılan yapılar için imar barışından faydalanmak için başvuruları 1 Temmuz'dan Aralık sonuna kadar uzatıldı. Gayrimenkul Hukuku Enstitüsü başkanı Ali Yüksel Anadolu Ajansı  muhabirine verdiği demeçte, 1 milyon 250 bin kişinin başvurduğunu anımsatarak 31 aralığa kadar uzattıkları belirtti.

Imar barışına başvuranlar ödeme bedellerinin %25'inin temmuzda ödemesinin gerçekleştiğini belirterek kalan %75'inin 31 aralığa kadar ödeme bedellerini ödemesi gerektiğini vurguladı. Aksi taktirde başvurunun kabul edilmeyebileceğini de bildirdi.

Vatandaşlar Ödeme Konusunda Son Günlere Kalmasın!

Sürenin kesinlikle bir daha uzatılmayacağını da ifade eden Gayrimenkul Hukuku Enstitüsü Başkanı Ali Yüksel,:" Vatandaşlar yapı kayıt belgesi ödeme konusunda son günlere kalmamalı, 1 milyon 250 bin kişinin başvurduğunu düşünürsek son günlerde yorgunluk daha da artabilir.” Dedi.

Tarımsal nitelikli hazine arazilerini kiralayan ya da kullananların bu arazileri satın almak için son gününde 31 Aralık 2019 olduğunu vurgulayan Yüksel: “ Hazineye ait tarım arazisi üzerinde kaçak yapılar yapan kişiler eğer imar başvurusu yapmışsa yıkılmayacak, ancak başvuru yapılmamışsa tarım arazisi satın alınsa bile yıkılabilir, çünkü kaçak olmaya devam edecek. “ diye belirtti. Satın alınan arazi için ecrimisil ödemesi de bitecek.

Yorumlar (0)
22°
parçalı bulutlu
Günün Karikatürü Tümü