İNG Bank'dan Konut Kredisi Müjdesi

Konut kredisi alarak ev almak isteyen birçok kişi var. 

Haberler 21.01.2020, 18:15 Fatih OĞUR
İNG Bank'dan Konut Kredisi Müjdesi

Oldukça yüksek gelen konut kredi faizleri nedeniyle vatandaş kredi almakta zorlanıyordu. Ama konut kredisi için kampanya yapan ING bankası, konut kredisi faiz oranında düşme bekleyenlere müjdeli haberi duyurdu. Banka yapmış olduğu açıklamada, konut kredisi için kampanya başlattıklarını duyurdu.

Bankada yetkili kişilerce yapılan açıklamaya göre konut kredisi için alınan faiz oranlarında indirim yaptıklarını bildirdi. Konut kredisi faiz oranları artık bankanın yapmış olduğu kampanya ile 0,94 oranında olacak. Bu durumun, ev almak için uygun zamanı bekleyen vatandaşlar için oldukça fırsat yaratacağı bekleniyor.

Her Ev İçin Geçerli

ING bankası tarafından yapılan kampanyaya göre ev almak için konut kredisi çekenler, düşük faiz oranı ile geri ödeme şansı bulacak. Bankada yetkili kişilerce yapılan duyuru ile konut kredisinde yapılan indirim açıklandı. Konut kredisinde faiz indirimi, satın alacağınız ev ister yeni olsun ister eski bütün konut tiplerinde geçerli olacak.

Yapılan bu kampanya ile vatandaşların ev için konut kredisi çekme şansı daha çok artıyor. Ve yapılan kampanya ile ekonomide özellikle konut alım ve satışında ciddi hareketlilik yaşanması bekleniyor. Alper Gökgözün sözlerine de yer verilen açıklamada, Gökgöz, yapılan konut kredisi indirimi ile konut alanında bir canlanma olacağına ve bu sayede de ülkemizin ekonomik büyümesine de destek olacaklarını belirtti.

Yorumlar (0)
10°
parçalı bulutlu
Günün Karikatürü Tümü