İngiltere'de Yoğun Bakım Hekimi Coronavirüs Salgınında Hastaların Durumunu Açıkladı

İngiltere de Coronavirüs salgını ile mücadele eden ülkeler arasında yer alıyor. Gelen son dakika bilgilerine göre Londra'da asistan hekim olarak çalışan Shaan Sahota, The Guardian gazetesine verdiği bilgilere göre hastanenin yoğun bakımda yatan covid-19 hastalarının durumlarını anlatıyor.

İngiltere'de Yoğun Bakım Hekimi Coronavirüs Salgınında Hastaların Durumunu Açıkladı

İngiltere'nin başkenti olan Londra'da görev yapan asistan hekim bir günde coronavirüs salgını ile nasıl mücadele ettiklerini anlatan bir mektup gönderdi. Asistan doktora göre Londra'da görev yaptığı hastanenin özel bir alanını Covid bölgesi olarak ayırdıklarını ve burada coronavirüs salgına yakalanmış vakaların sessiz ve entübe bir şekilde yattıklarını söyledi. Ayrıca az sayıda sağlık personeli ve hekimin coronavirüs hastalarına müdahale edebilmek için insanüstü bir çaba gösterdiğine de değinen asistan hekim normalde cerrahi asistanı olarak çalıştığını ancak bu yoğun dönemde yoğun bakım ünitesine görevlendirildiğini dile getirdi.

Coronavirüs Hastalığı İle Geçen Bir Gün

İngiltere'nin başkenti Londra'da çalıştığı hastanede cerrahi asistanı olarak görev yapan Sahota salgından dolayı hastanenin belirli bölgesinin covid ünitesi olarak düzenlendiğini ve kendisinin de geçici olarak burada görev yaptığını The Guardian gazetesine gönderdiği mektupta açıkladı. Sahota hastanenin covid-19 bölgesini insanüstü bir çabanın gerçekleştirildiği alan olarak tabir ediyor. Bu bölgeye girebilmek için koruyucu ekipmanlara büründüğünü anlatan Sahota covid-19 hastalarının bilincinin yerinde olmadığını çoğu hastanın entübe bir şekilde yattığını ve ortamda duyulan seslerin sadece monitörlerden geldiğini açıkladı.

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
Günün Karikatürü Tümü