İngiltere Huzurevi Sakinlerini Coronavirüs Mücadelesinde Yalnız Bıraktı

Dünya Coronavirüs salgını ile mücadeleye devam ederken İngiltere'de şok bir gelişme yaşandı. Yeni tip coronavirüs salgınına yakalanan huzurevi sakinleri resmen ölüme terk edildi.

Haberler 23.04.2020, 19:08 Abdurrahim KARABAYIR
İngiltere Huzurevi Sakinlerini Coronavirüs Mücadelesinde Yalnız Bıraktı

Coronavirüs vaka sayısı tüm dünyada her geçen gün artıyor. İngiltere salgın politikasında değişikliğe giderken gelen son dakika haberlerine göre huzurevlerinde Covid-19 pozitif hastalara tedavi verilmediği ortaya çıktı. Tüm ülkede salgından ölen kişi sayısı hızlı bir şekilde artış gösterirken huzurevlerinde kalan insanların yakınları burada Covid-19 pozitif hastalara yeteri kadar sağlık hizmeti verilmediğini söyleyerek yaklaşık 4000 kişinin bile bile ölüme terk edildiğini söyledi. Daily Mail gazetesinden gelen bilgilere göre Donna Milla adlı vatandaş huzurevinde kalan 73 yaşında annesinin coronavirüs salgınına yakalandığını ve ardından herhangi bir tedavi almadan 9 Nisan’da hayatını kaybettiğini gözler önüne serdi.

İngiltere Bundan Sonra Ne Yapacak?

Coronavirüs salgınında vaka sayısının hızlı bir şekilde ilerlediği ülkeler arasında İngiltere de eklendi. Bugün gelen son dakika bilgilerine göre tüm dünya İngiltere ile ilgili derin bir şok yaşadı. Huzurevinde kalan annesinin yetkililere ısrar etmesine rağmen herhangi bir Coronavirüsü testi yapılmadığını iddia eden Milla, hükümetin huzurevinde kalan yaşlılara yeteri kadar sağlık hizmeti götürmediğini kamuoyu ile paylaştı. Öte yandan ise 83 yaşında huzurevinde yaşayan kayınvalidesinin Covid-19 semptomlarını yaşadığını fakat yetkililere söylemelerine rağmen herhangi bir sağlık ekibinin gelip kayınvalidesiyle ilgilenmediğini söyledi. Geçtiğimiz hafta hayatını kaybeden kayınvalide tüm dünyada derin bir üzüntüye sebep oldu. Huzurevlerinde yaşanan coronavirüs salgınlarında sağlık hizmetinin yeteri kadar verilmediği konusu ile ilgili İngiltere bundan sonra ne yapacak?

Yorumlar (0)
13°
parçalı bulutlu
Günün Karikatürü Tümü