İngiltere PKK İle Mücadeleye Destek Verecek

İngiltere İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre İngiltere PKK ile mücadele etme konusunda karşıt çalışmaları engelleyeceğini duyurdu.

Haberler 24.02.2020, 23:28 Abdurrahim KARABAYIR
İngiltere PKK İle Mücadeleye Destek Verecek

Son dakika haberlerine göre İngiltere İçişleri Bakanlığı PKK ile etkin bir mücadele gerçekleştirebilmek için terör örgütüne destek olmaya çalışan bireysel faaliyetleri engelleme konusunda çalışmalara başladı. Aynı zamanda ülkeden gelen açıklamada iki tane aşırı sağcı gösteri yapan gruplar da terör örgütü listesine dahil edilecek. Terör örgütü PKK ve sağcı gruplar ile mücadele konusunda parlamentoya düzenleme sunan İngiltere hükümet, aldığı çarpıcı kararlarla dünya kamuoyunun gündemine oturdu. Bakanlık tarafından Neo Nazi ve National Action adlı terör örgütleri kara listeye geçecek.

Terör Örgütleri Kara Listede

İngiltere aldığı kararla terörle mücadele konusunda kesin kararlılığını tüm dünyaya duyurdu. TAK ve HPG isimleri ile PKK'ya yönelik terör çalışmalarına karşı olacak şekilde mücadele vereceğini kamuoyu ile paylaştı ve aynı zamanda PKK’ya karşı gerçekleştirilen faaliyetlere yönelik bireysel zarar verme çalışmalarının da önüne geçecek. İngiltere İçişleri Bakanı Priti Patel son zamanlarda İngiltere ve Almanya'da gerçekleşen terör saldırıları sonucunda böyle bir karara vardıklarını belirtti. Ayrıca İngiltere sınırları içerisinde PKK ve uzantı terör örgütlerine destek verenler 10 yıla kadar hapis cezasına çarptırılacak. Ülkede alınan bu karardan sonra İngiliz vatandaşlar ülkede yaşanan terör eylemleri konusunda rahat bir nefes alacak. Hükümet ilerleyen zamanlarda terör yanlılarına yönelik caydırıcı kararlara imza atacağını da açıkladı.

Yorumlar (0)
14°
az bulutlu
Günün Karikatürü Tümü