İnşaat Sektörü Yükselişe Geçti

İnşaat Müteahhitleri Sanayici ve İş Adamları Derneği Başkanı Mustafa Andıç, konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Haberler 03.12.2019, 14:38 Soner YARDIM
İnşaat Sektörü Yükselişe Geçti

Andıç, önümüzdeki yıldan umutlu olduklarını ve inşaat sektörü olarak yükselişe geçeceklerini belirtti. Konut faizlerinin düşmesinde bu yükselişin etkili olacağını da söyleyen Andıç, bu konuyla alakalı sadece inşaat sektörünün değil bağlantılı olan diğer sektörlerin de durumdan olumlu etkileneceğinin bilgisini verdi.

Sektörel Önlemler Alındı

Mustafa Andıç, sektörel şirketlerin finansal yapılarıyla ilgili önlem alındığını ifade etti. İnşaat sektörü için yükseliş döneminin başlayacağı sinyallerini veren açıklamada çeşitli önlemlerin alındığı da belirtildi. Geçmiş yıllarda da öngörülerinin gerçekleştiğini belirten Andıç, 2020 yılı hakkında umutlu bir bekleyiş içerisinde olduklarını söyledi.

Son zamanlarda müteahhitlik yasası yanında konuyla alakalı çeşitli yönetmeliklerin de değişmesine dikkat çeken Mustafa Andıç mevzuatla ilgili taleplerini Ankara’ya ilettiklerini de söyledi.

Ülke Büyüme Oranına Olumlu Etki Edecek

 

İnşaat Müteahhitleri Sanayici ve İş Adamları Derneği Başkanı Mustafa Andıç, çeşitli belirsizliklerin olduğu yönetmeliklerdeki değişikliklerin rayına girdiğini ifade etti. bu müteahhitlik yasası kapsamında kimlerin iş yapabileceğini ve bunların sınıflandırılması sürecinin nasıl ilerleyeceğinin de bilgisini verdi. Konut kredi faizlerinin de düşük seyretmesinin olumlu yönde etkileyeceği inşaat sektörü için 2020 yılının ülke ekonomisine ve büyüme oranına fayda sağlayacağının da altını çizdi. Bu kapsamdaki önsezilere göre inşaat sektörü rahat bir nefes alacak. Mustafa Andıç’ın tahminlerine göre 2020 yılında konut satışının 1 milyon Türk Lirası’nı bulacağı düşünülüyor.

Yorumlar (0)
13°
açık
Günün Karikatürü Tümü