İnşaatta Sipariş Alımları Oldukça Yükseldi

Ülkede oldukça fazla kişiye istihdam sağlayan inşaat sektöründen güzel haberler var.

Haberler 26.11.2019, 13:00 26.11.2019, 13:17 Abdurrahim KARABAYIR
İnşaatta Sipariş Alımları Oldukça Yükseldi

apılan araştırmalar neticesinde varılan sonuç, yüzleri güldürdü. Eylül ayı üzeninden yapılan araştırmalara göre geçen yılın eylül ayına göre fark edilir bir artı gözlemdi. İnşaat sektöründe geçen yıla göre yüzde 8,6 oranında bir artış yaşandı. Ayrı olarak yapılan araştırmaya göre ise 1995 yılından beri inşaat sektöründe en yüksek rakamlara sahip siparişler oluşturuldu. Siparişlerin toplam ulaştığı rakamlara göre 7 milyar civarı bir kayıt oluşturulduğu saptandı. Almanya’nın ulaşmış olduğu bu rakam ile Almanya, yılın en yüksek siparişini alan yer olarak belirlendi.

Oldukça Yüksek Cirolar Bekleniyor

Almanya’da yaşanan bu artışın oldukça önemli bir gelişme olduğunu söyleyen uzmanlar, son 25 yılın en büyük rakamlarına ulaşıldığını kaydetti. Yaşanan bu gelişmenin ardından, gelecek yıl daha büyük hedeflere gözler dikildi. Alman İnşaatçılar Birliği gelecek yıla daha teknolojik ve daha donanımlı bir gelişme göstereceklerini ve bununla birlikte alacakları siparişleri birleştirdiklerinde daha yüksek hedefler belirlediler. Belirlenen hedef ise 370 Milyar Euroluk bir ciro olarak açıklandı. 20 kişiden fazla kişiye istihdam sağladığı belirlenen inşaat sektöründe bu yaşanan gelişmeler, hem iş sağlama hem de alanda gelişme açısından oldukça fayda sağlayacak bir durum. Yapılan çalışmalar ve atılacak adımlar büyük bir titizlik içinde yürütülmektedir.

Yorumlar (1)
Fatih Tezcan 12 ay önce
inşaatlar artıyor bunun sebebi de devlet bankalarında faizlerin düşmesi diyebiliriz.Ama bir neden daha varki ülkemizdeki inşaat sektörüne değil ülkemizden gelen işgücünü ve yatırımı yabancı bir ülkeye taşıyacak düzeyde kastetdiğim durum suriye savaşla çatışma ile yıkılan harabeye dönen şehirleri kurmak yine Türkiye'ye kalacak terörist gurupların temizlenmesi aşamasından sonra Esad ile anlaşma sağlanıp ülkeyi yeniden kurma yenileme çalışmaları ile inşaat sektörünün kalbi suriye de atacak demedi demeyin bakın buraya yazdım bıraktım.
11°
parçalı bulutlu
Günün Karikatürü Tümü