İpotekli evi satın almak

İpotekli evi satın almak Genelde daha önceden kredi çekilerek alınan evler banka tarafından ipotekli olduğu içi birçok kişi

Haberler 19.09.2019, 19:07 25.10.2019, 20:57 Rıdvan Yasin YİĞİTOĞLU
İpotekli evi satın almak

İpotekli evi satın almak


Genelde daha önceden kredi çekilerek alınan evler banka tarafından ipotekli olduğu içi birçok kişi bu evleri satın almak konusunda düşüncelere kapılmaktadır. Oysaki bu tarz evlere de konut kredisi çıkıyor ve bu kredinin onaylanması için eksper tarafından sunulan birçok prosedürler yer almaktadır. Bu prosedürler tarafından düzenlenen evraklar neticesinde de artık sizler ipotekli evlere de konut kredisi çekebileceksiniz. Bu anlamda da sizler için herhangi bir zorluk oluşmayacak ve daha iyi bir şekilde artık kredi alanında başarıyı elde edeceksiniz. Vereceğiniz peşinat sayesin de sizler de ipotek kaldıracak ve mevcut ipotekli bir eve de konut kredisi çekebileceksiniz. Özellikle de tapu devri alanında ipotekli olup olmadığını da sizlere tapu kadastro da yer alan çalışanlar söyleyecektir.

Hisseli tapu devri


Hisseli tapuların devri konusunda da sizlere bilgiler verilmektedir ve iskanı alınan bir dairenin üzerinde ki ipotek ya da hissenin olup olmadığını da gözlemleyebileceksiniz. Böylelikle de mevcut bir hisseli ya da ipotekli daire için dahi konut kredisi çekebilecek ve çekilen bu konut kredisi tapu devri esnasında önceki kredi borcu temizleniyor sonrasında ki konut kredisi yenileniyor. Böylelikle de arada kalan para ev sahibine takdim edilerek sizler yine aynı şekilde hiçbir ipoteği olmayan daireye konut kredisi çeker gibi evi almış oluyorsunuz. Bu kredilerin düşük faiz oranlarından da yararlanabiliyorsunuz.

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
Günün Karikatürü Tümü