İstanbul'da 7 Katlı Bina Çöktü

İstanbul'un Bahçelievler semtinde büyük bir felaket yaşandı. 7 katlı binanın çöktüğü olayda itfaiye ve sağlık ekipleri hızlı bir şekilde duruma müdahale ederek can kayıplarını engellemeye çalıştı.

Haberler 14.02.2020, 20:26 Muharrem KARAKUŞ
İstanbul'da 7 Katlı Bina Çöktü

Bugün İstanbul Valiliği’nin yaptığı son dakika açıklamalara göre İstanbul'un Bahçelievler semtinde kentsel dönüşüm amacıyla yaklaşık 1 ay önce boşaltılan 7 katlı bir binanın henüz bilinmeyen bir sebeple çöktüğü bilgisi amuoyu ile paylaşıldı. 14 Şubat 2020 Cuma günü saat 14.45 sularında İstanbul Bahçelievler semtinin Siyavuzpaşa Mahallesi'nde 7 katlı bir bina çöktü. İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamaya göre binanın çöküş sebebi henüz bilinmiyor. Felaket yerine hızlı bir şekilde ulaşan AFAD, itfaiye ve sağlık ekipleri olay yerinde geniş güvenlik önlemleri aldı. Ekiplerin yaptığı araştırmalar neticesinde şimdiye kadar vatandaşa yönelik herhangi bir can kaybının yaşanmadığı bildirildi.

Kentsel Dönüşüm Planlanmıştı

İstanbul'un Bahçelievler semtinde Siyavuşpaşa Mahallesi içerisinde bulunan 7 katlı bir bina bundan aylar öncesinde Kentsel Dönüşüm planına alınmıştı. Bina tamamen boşaltılmış ve proje için gerekli çalışmalar yapılıyordu. Ancak henüz nedeni belirlenemeyen bir sebepten dolayı 7 katlı bir bina aniden çöktü. Çevredekilerin ihbari üzerine olay yerine giden itfaiye ve sağlık ekipleri çalışmalarını hala sürdürüyor. Bahçelievler Belediye Başkanı Hakan Bahadır’ın yaptığı açıklamada ise enkaz altında herhangi bir vatandaşın bulunmadığı anlaşıldı. Hakan Bahadır, AFAD sağlık ve itfaiye ekipleri ile birlikte hummalı çalışmalara devam edileceğini duyurdu.

Yorumlar (0)
18°
parçalı az bulutlu
Günün Karikatürü Tümü