İstanbul'da Salgından Dolayı Toplu Taşıma Durduruldu

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya son dakika paylaştığı bilgilere göre İstanbul ili içerisinde bugün saat 17.00 itibariyle toplu taşıma gerçekleştiren deniz otobüsü, feribot gibi seferlerin durdurulduğunu açıkladı.

İstanbul'da Salgından Dolayı Toplu Taşıma Durduruldu

Bugün İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’nın yaptığı açıklamalarda İstanbul ili içerisinde deniz taşımacılığı yapan feribot ve deniz otobüsü gibi araçların seferleri 17.00 itibariyle durdurulduğu bilgileri yer alıyor. Ancak deniz taşımacılığında yük taşımacılığına devam edileceği yönünde açıklamalar vatandaşa duyuruldu. İstanbul Valiliği böyle bir karar alarak viral salgının önemli oranda önüne geçileceğini düşünüyor. İstanbul'da yüzlerce vakanın olduğu biliniyor ve bu vakaların hangi semtlerde olduğu vatandaşların tepkilerini çekeceği için açıklanmıyor.

İlerleyen Günlerde Sokağa Çıkma Yasağı Gelecek Mi?

Coronavirüs salgını nedeniyle tüm Türkiye'de alınan önlemlere İstanbul yenilerini eklemeye devam ediyor. Karayolu taşımacılığında toplu taşıma araçlarının faaliyetleri devam ederken denizyolu taşımacılığında yolcu aktarımları bugün saat 17.00 itibarıyla durduruldu. İstanbul Valiliği'nin yaptığı açıklamaya göre böyle bir tedbirin gerekli olduğu ve salgının azaltılmasında önemli bir yerinin olacağı bilgilerine ulaşıldı. İstanbul gibi metropol kentlerde salgının diğer küçük illere göre daha hızlı bir şekilde yayıldığını ortaya koyan veriler İstanbul Valiliği’ni böyle bir tedbir almaya zorladı. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da ilerleyen günlerde kent ile ilgili yeni tedbirleri vatandaşlarla paylaşacak. Şimdilik hükümetin gündeminde sokağa çıkma yasağı ile ilgili çalışmaların olmadığı son dakika haberleri arasında yer alıyor.

Yorumlar (0)
10°
açık
Günün Karikatürü Tümü