İstanbul Havalimanı’nda Alarm Verildi

Çin’deki Corona virüsü, tüm dünyada yankı uyandırdı. Ülkeler, salgın hastalığın kendi ülkelerine geçmemesi için önlemler almaya başladı.

Haberler 26.01.2020, 22:13 Abdurrahim KARABAYIR
İstanbul Havalimanı’nda Alarm Verildi

Çin seferleri durduruldu, görüşmeler iptal edildi. Türkiye içinde sarı alarm verildi. Geçtiğimiz haftalarda dünya bir salgın virüs haberiyle uyandı. Olay Çin’de geçiyordu. Virüsten 9 kişi hayatını kaybetmişti. Şimdi ise bu sayı artmaya devam ediyor. Yapılan açıklamalara göre virüsün yoğun olduğu yer Wuhan ili. Bu yüzden virüsün buradan geldiği düşünülüyor.

Çin, Wuhan iline ulaşımı kapattı. Şehirdekilerin dışarıya çıkması yasaklandı. Türkiye Sağlık Bakanlığı da ülkeye virüsün girmemesi için çalışmalara başladı. Çin havayollarını arayarak seferlerin durdurulmasını rica etti.

İstanbul Havalimanı’ndan Geçiş Yok

Seferlerin iptal olmasından sonra İstanbul Havalimanı’nda kontroller başladı. Uçaklar, termal kameralarla görüntülenmeye başladı. Yolcuların vücut ısıları ölçülmeye başlandı. Tarama sırasında yolcuda yeşil ışık yanarsa muayene götürülecek. Muayenenin ardından kimseye zarar vermemesi için karantinaya alınacak.

Türkiye için şu an sarı alarm yanıyor. Bu yüzden Sağlık Bakanlığı, tedirgin olunacak bir durumun olmadığını belirtti. Alınan önlemlerde de hastalığın geçmesi engellenmiş olunuyor.

Çin, kendi içerisindeki mücadeleyle beraber Türkiye’nin bu tutumunu da destekliyor. Tüm talepleri yerine getiriyor. Bazı uzmanlar, bunun ülkeler arasında gerginlik olmaması için yaptığı söyleniyor. Ancak ne niyetle yapıldığı şu an kimse tarafından umursanmıyor. Şu an tek ama. Corona virüsünün ülkeye hiçbir şekilde girmemesi.

Yorumlar (0)
parçalı az bulutlu
Günün Karikatürü Tümü