Kamu Lojmanlarına Zam

Yeni yılın girmesi ile birlikte her bir yerde zam oranları yükselmeye başladı. Şimdi ise yapılan zam haberimizde Kamu Lojmanları yer alıyor.

Haberler 08.01.2020, 16:48 08.01.2020, 16:52 Muharrem KARAKUŞ
Kamu Lojmanlarına Zam

Kamu lojmanlarında ödenen kira ücretlerine zam yapıldı. Yapılan zam ise Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanmış olan Tüketici Fiyat Endeksi oranları göz önüne alıra yapıldı. Yapılan zam oranı ise % 15 olarak belirlendi. Kamu lojmanlarında oturan kiracıların ödemiş oldukları kira ücretlerine zam yapıldı ve yapılan zam kararı ise Resmi gazetede yayınlanarak, yürürlüğe girmiş oldu. Lojmanlar için yapılan bu zam oranının uygulanma tarihi de açıklandı. Uygulama tarihi olarak, 15 Ocak 2020 tarihi gösterildi. Yapılan zam oranı, her detay hesaplanarak yapıldı.

Zamlar 15 Ocakla Alınacak

Yapılan açıklamada, hesap detayları da yer aldı. Bu detaylara göre ise, kiracı eğer kerpiç ya da ahşap olan bir evde kalıyorsa ya da bunlara benzer yapılardaysa metrekare başına ödeyeceği tutar 2,69 liradır. Kiracı eğer yaşadığı konut içinde kalorifer aracılığı ile ısıtma sağlamıyorsa metrekare başına ödeyeceği ücret 4,21 liradır. Eğer kiracı, kaloriferli bir dairede yaşıyorsa, bu evin metrekaresinde toplam olarak 5,53 lira kira vermesi gerekiyor. Yeni yayınlanan açıklamada yer alan oranlar bunlardır. Bu oranlar, zam uygulanmış olan oranlardır ve 15 Ocak itibari ile uygulanmaya girecektir. Daha detaylı içeriklerin ve özelliklerin yer aldığı konut tiplerinde yaşıyorsanız, açıklanan tebliğe göz atmanızda fayda vardır.

Yorumlar (0)
açık
Günün Karikatürü Tümü