Kanal İstanbul Projesinde Son Durumlar

Geçtiğimiz gün Kanal İstanbul için açıklamada bulunan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kanal İstanbul projesini desteklemediğini ve neden desteklemediğini açıkladı.

Haberler 27.12.2019, 15:52 Soner YARDIM
Kanal İstanbul Projesinde Son Durumlar

Proje sonrasında oluşabilecek olan sorunları tek tek sıralayan Başkan Ekrem İmamoğlu’nun yapmış olduğu açıklama sonrası tansiyon inmedi. Vatandaşlar, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun açıklamasından sonra, projeye karşı çıkmak için itiraz dilekçeleri yazdı ve yetkili birimler önünde uzun kuyruklar oluşturuldu. Son zamanların en önemli gündem konusu olan Kanal İstanbul projesinde tansiyon hiç düşmüyor. Karşı siyasi görüşlerin, sürekli olarak konu ile açıklama yapması konunun gündemde kalmasına neden oluyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, planlanan bu proje için dev proje demişti.

Fuat Oktay Projenin Yapılacağını Söyledi

Son zamanlarda sürekli olarak konu ile ilgili açıklamalar yapılıyor. Bir tarafta projeye karşı çıkanlar bir tarafta projenin olması gerektiğini düşünenler bulunuyor. Son açıklamada, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay tarafından yapıldı. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, kanal İstanbul projesinin yapılacağını ve daha öncesinde yapılan birçok projeye karşı çıkıldığını ama kendilerinin başarılı bir şekilde yaptıklarını söyledi.

Yapılacak olan proje ile İstanbul boğazında meydana gelen yoğun gemi trafiği kalkacak diyen Oktay, daha önce de Atatürk Havalimanına, Marmaray gibi projelere de karşı çıktılar ama bu projeler başarı ile yapıldı ve dedikleri olumsuzluklar yaşanmandı, bu projeyi de aynı şekilde gerçekleştireceğiz dedi.

Yorumlar (0)
21°
parçalı bulutlu
Günün Karikatürü Tümü