Kanal İstanbul'un Alternatifi Geliyor! Proje İçin O İl Seçildi!

T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Kurum müjdeyi verdi! Kanal İstanbul’un alternatifini yapacaklarını ifade eden Kurum, proje için se

Haberler 07.11.2017, 02:22 21.10.2019, 21:29 Muharrem KARAKUŞ
Kanal İstanbul'un Alternatifi Geliyor! Proje İçin O İl Seçildi!

T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Kurum müjdeyi verdi! Kanal İstanbul’un alternatifini yapacaklarını ifade eden Kurum, proje için seçilen ilin Ankara olduğu haberini verdi. Ankara emlak piyasasını heyecanı günler bekliyor.


Yeni Mamak Kentsel Dönüşüm projesi sırasında Ankaralıları heyecanlandıran haber T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Kurum’dan geldi. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı ile Yeni Mamak Kentsel Dönüşüm Projesi denetimi sonrası basına konuşan Kurum, Ankara’da Kanal İstanbul’un alternatifini yapmak için harekete geçeceklerinin sinyalini verdi. Başkent’e değer katacak projenin haberi ile Ankara emlak piyasası büyük heyecana kapıldı.

Devam Eden Projelere Bitirin Talimatı


Programına Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna ile birlikte Yeni Mamak Kentsel Dönüşüm Projesi’ne denetleme yaparak başladı. Projelere verdiği önemi yerinde yaptığı denetleme ile gösteren Bakan Kurum, devam eden projelerle ilgili hızı olunması ve projelerin bir an önce bitirilmesi için talimatlarını iletti.

Başkent’in Önemini Artıracağız


Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna ile birlikte yerinde incelemeler yapmak üzere Yeni Mamak Kentsel Dönüşüm Projesi’nde denetlemeler yapan Bakan Mehmet Kurum, denetleme sonrası basına verdiği demeçte çok önemli bir projenin detaylarını paylaştı. Kanal İstanbul’un alternatifini Ankara’da yapacaklarına değinen Kurum, projenin adının Kanal Ankara olacağını ve Başkent’i bulunduğu konumdan daha iyi yerlere getirmek için çalışacaklarını vurguladı.

3 Milyon Metrekare Alana Sahip Olacak


Kanal Ankara detayları hakkında basına bilgi veren Bakan Kurum “Burası Başkanımızın dediği gibi 9 kilometre, 10 kilometrelik bir alan. Bu alan içerisinde rektorasyon alanları, yürüme alanları, koşma alanları, bisiklet yolları olacak ve Ankaralılara sosyal alanda kazandıracağımız büyük bir alan olacak.” Şeklinde konuşmasını sürdürdü.

Ankara’da Yapılacak Millet Bahçelerinin Yerleri Belli Oldu


Kanal Ankara açıklaması ardından konuşmasına devam eden Kurum, “Bizim Ankara’da gerçekleştireceğimiz millet bahçesi projelerimiz var. Atatürk Kültür Merkezi Millet Bahçesi ve Gölbaşı Millet Bahçesi projelerimiz var. Ancak Ankara Projesi de Ankaralılar için büyük önem taşıyor.” İfadelerini kullanarak Ankara’da yapılacak millet bahçelerinin nerelere yapılacağını basın önünde paylaştı.

Yorumlar (0)
13°
hafif yağmur
Günün Karikatürü Tümü