Kapıkule Sınır Kapısına Yeni Peronlar Eklenecek

Ticaret Bakanı Yardımcısı Rıza Tuna Turagay, yapmış olduğu açıklamada, Kapıkule sınır kapısında yaşanan yoğunluk ve sıra bekleme sorunlarını çözebilmek için yeni çalışmaların yapıldığını belirtti.

Kapıkule Sınır Kapısına Yeni Peronlar Eklenecek

Kapıkule sınır kapısında, Tır şoförlerinin uzun zaman beklediklerini ve bu bekleyiş ile hem şoförlerin zaman kaybı yaşadığını ve işlerin yavaşlamasına neden olduğunu söyleyen Turagay, bu yönde çalışmaların olduğunu ve bu soruna yeni çözüm projeleri ürettiklerini belirtti.

Şu an Kapıkule sınır kapısında, modernizasyon çalışmaları yapılmakta ve Ticaret Bakanı Yardımcısı Rıza Tuna Turagay, bu modernizasyon çalışmaları bittikten sonra sınırda olan peronların sayılarının arttırılacağını söyledi. Şu anda sınır kapısında bulunan giriş ve çıkış peron sayılarının çoğaltılarak, geçişlerin aha hızlı hale gelmesi hedeflenmekte. Kapıkule sınır kapısında, giriş peronun mevcut sayısı 4 ve bu sayı 5 olacak. Çıkış sayısı da 5 ve modernizasyon çalışmasından sonra 8’e çıkartılacak.

Hedef Zaman Kaybının Önüne Geçmek

Ticaret Bakanı Yardımcısı Rıza Tuna Turagay, mevcut olan peron sayısında artış sağlayarak, tırların giriş ve çıkışında yaşamış oldukları problemleri ortadan kaldırmak olduğunu söyledi. Tır şoförleri saatlerce sıra beklemekte ve bu nedenle oldukça zaman kaybetmekte diyen Bakan Turugay, amacımız bu peron sayılarını çoğaltarak daha hızlı geçiş yapmalarını ve zamandan tasarruf etmelerini sağlamak olduğunu söyledi. Ticaret Bakanı Yardımcısı Rıza Tuna Turagay, aynı zamanda sınır kapısında giriş ve çıkış sayılarında oldukça yükselme olduğunu da belirtti.

Yorumlar (0)
26°
açık
Günün Karikatürü Tümü