Kayağa Dönmesi 45 Yılını Aldı

Geçtiğimiz günlerde AK Parti Milletvekili Ahmet Arslan, hayatıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Kayak sporuna olan ilgisi herkesi şaşırttı.

Haberler 22.01.2020, 09:37 Fatih OĞUR
Kayağa Dönmesi 45 Yılını Aldı

Arslan, Kars’ın Kağızmanlı ilçesinde dünyaya geldi. Arslan, memleketini kar cenneti olarak tanımlıyor. Kağızmanlı halkı, iklim gereği kayak ile çok küçük yaşlarda tanışıyor. Bu sebeple, Arslan’da küçük yaşlarda kayak yapmaya başlıyor. Ancak bazı sebeplerden dolayı kayağa ara vermek zorunda kalıyor. Bu ara, tam 45 yıl.

AK Parti Milletvekili Ahmet Arslan, aynı zamanda eski Ulaştırma Bakanları’ndan biri. Siyasi hayatında birçok konuya öncülük etti. Bunlardan ikisi ise oldukça meşhur. Birincisi, büyük ilgi gören Doğu Ekspres. Bu hizmet ile seyahat severler, Ankara-Kars arası tren ile bir gün yolculuk yapıyor. Bu da nostaljik bir hava katıyor. 

İkinci hizmet ise Sarıkamış’taki kayak pistlerinin tanıtılması. Bu sayede dünyadan birçok turist, Kars’ı ziyaret ediyor ve ülkenin ekonomisine büyük katkı sağlıyor.

Arslan, Kayağa Neden Ara Verdiğini Dürüstçe Açıkladı

AK Parti Milletvekili Ahmet Arslan, kayağa neden ara verdiğini söyledi. Arslan’ın açıklamalarına göre Arslan, küçükken kayağa büyük ilgi duyuyordu Hatta kayakları hazır almak yerine kendisi yapıyordu. Tahtalarının ölçülerini almak, onları monte etmek oldukça zevkliydi. Zevkli olmasının sebebi ise kayağa olan ilgisiydi.

Ancak eğitim almaya başladıktan sonra kayaklardan uzaklaşmaya başladı. Siyasi hayata girdikten sonra da tamamen bıraktı. Şimdi ise tekrar çocukluk ilgisi olan kayağa geri dönmenin hayalini kuruyor.

Yorumlar (0)
10°
açık
Günün Karikatürü Tümü