Kiralık evlerde dikkat edilmesi gerekenler

Kiralık evlerde dikkat edilmesi gerekenler Ev sahibi olma hayali bir yana dursun günümüz de kiralarımızı ödeme konusunda bile bir ha

Haberler 19.09.2019, 18:06 25.10.2019, 21:01 Fatih OĞUR
Kiralık evlerde dikkat edilmesi gerekenler

Kiralık evlerde dikkat edilmesi gerekenler


Ev sahibi olma hayali bir yana dursun günümüz de kiralarımızı ödeme konusunda bile bir hayli zorluklar çekilmektedir. Bu zorlukları aşmak adına öncelikle sizler ev kiralarken mutlaka bu detaylara dikkat etmelisiniz. Öncelikle kiralayacağınız ev okula ya da işe yakın olmak zorundadır, yani yol parasını yok etme durumuna gelecek ve tüm detayları en iyi şekilde hesap etmelisiniz. Evin içerisinde sizlere olası bir masraf çıkarmaması ve son katlar da özellikle de yalıtımın olması oldukça büyük bir önem taşımaktadır. Yalıtıma sahip olan evlerin herhangi bir dam, çatı akma durumu gibi sorunlar oluşmaması ile rutubette ortadan kalkmaktadır. Böylelikle de kiraladığınız ev içerisin de sizler masraf açmadan ve eşyalarınıza zarar gelmeden oturabileceksiniz.

Kiralık ev fiyatları

Kiralık ev fiyatları her bölgeye göre değişkenlikler göstermektedir, fakat sizler kira bedelinden daha çok yol masrafı ve aidat tutarını da hesaba katmalısınız. 1000 lira gibi bir rakam ödeyen aynı zamanda da işe gidip gelmek için 300 TL yol parası ve 100 TL aidat ile 1400 TL gibi bir rakama çıkartmış olmaktadır. Bunun için de sizler kiralık ev seçerken tüm bu masrafları da ihtimal dâhilinde tutun ve tüm bu masrafları göz önüne alarak hesabınızı yaparak ev kiralayın. Böylelikle de artık birçok masrafları yok ederek daha tasarruflu bir şekilde evinizi kiralamış olursunuz.

Yorumlar (0)
açık
Günün Karikatürü Tümü