Kobe bryant’ın hayatını kaybettiği helikopterin son görüntüsü ortaya çıktı! 

Los Angeles polisi resmi açıklamasında cumartesi gecesi Kobe Bryant ve 13 yaşındaki kızı Gianna’nın da içinde bulunduğu helikopter kazası gündeme bomba gibi düştü.

Haberler 29.01.2020, 20:04 Onur DİMLİ
Kobe bryant’ın hayatını kaybettiği helikopterin son görüntüsü ortaya çıktı! 

Aynı helikopterin içinde Kobe Bryant ve kızıyla beraber dokuz kişinin olduğu açıklandı. Kazanın nedeninin ise kalın sisli havaya rağmen havalanan pilot olduğu gösterilmişti.

Kazadan yaklaşık yarım saat önce çekilen bir video ortaya çıktı ve videoda helikopterin çember çizdiği görüldü. Dünyaya yasa boğan bu kaza sonrasında  NBA’de bir çok takım 24 numaralı formasını kaldırdı. Bazı maçlarda bu olay nedeniyle iptal edildi.

Helikopterdeki Tuhaflık

Aşırı sis nedeniyle pilotaj hatası sonucu da çakılan helikopterde hayatını kaybeden Kobe ve kızının yanı sıra ölen kişilerin cesetlerine ulaşıldı. İlk etapta kaza yerine gelen ekip tarafından sadece üç cesede ulaşılabildiği açıklanmıştı. Kaliforniya semalarında helikopteri gören David Lyudmirsky adlı bir kişi tarafından yaklaşık kazadan 30 dakika önce tuhaflık fark edilerek bir video çekilmiş. Video da helikopterin sürekli çember çizdiği ve tam 15 dakika bu şekilde devam ettiği görülüyor. Videoyu çeken kişi helikopterde Kobe’nin olduğunu bilmediğini söyledi.

Helikopter kazasında bulunan üç cesedin kimliklerinin henüz tespit edilmediği kalan altı cesedin ise arama çalışmalarına devam ettirildiği belirtildi. Cesetler arasında kubbe ya da kızının olup olmadığı henüz tespit edilemedi. Gördü tanıkları tarafından da yapılan açıklamaya göre önce motorun sustu sonra kazanın meydana geldiği belirtildi.

Yorumlar (0)
11°
az bulutlu
Günün Karikatürü Tümü