Konut Fiyatlarına %15 Zam Gelmesi Bekleniyor

Merkez Bankası'nın faiz indiriminden sonra kamu bankalarının konut kredisi kampanyalarında uyguladığı faiz oranları da düşmüştü. Bununla birlikte

Haberler 12.09.2019, 17:03 21.10.2019, 21:22 Muharrem KARAKUŞ
Konut Fiyatlarına %15 Zam Gelmesi Bekleniyor

Merkez Bankası'nın faiz indiriminden sonra kamu bankalarının konut kredisi kampanyalarında uyguladığı faiz oranları da düşmüştü. Bununla birlikte hız kazanan konut satışları ile talep artınca ev fiyatları da yükselmeye başladı. Konut kredisi faiz indirimlerinin devam edeceği öngörülürken, konut fiyatlarının da yükseliş trendine devam etmesi bekleniyor.

Konut kredisi faiz oranlarının kamu bankaları tarafından 0.99 oranına indirilmesinin ardından, uzun zamandır ev satın almak için bekleyen vatandaşlar, ipotekli satışlara yoğun talep göstermeye başladı. Bunun üzerine ev fiyatlarında da yükseliş yaşanmaya devam ediyor. Özellikle uzun süredir alıcı bekleyen markalı konut projeleri için zam iddiaları peş peşe gelirken, konut fiyatlarındaki yükselişin katlanarak artacağı belirtiliyor.

Ev Fiyatlarına En az %15 Zam Gelecek!

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Emlak brokerı İzak Hason, "Şu anda da önümüzdeki iki sene içinde fiyatların yüzde 15 ila 20 aralığında artacağını düşünüyorum. Şu an ev almanın tam zamanı." diye konuştu. Ev almak isteyen kişilere de uyarılarda bulunan Hason, kentsel dönüşüme yakın, metro gibi büyük projelerin geçme ihtimali olan yerlerden ev almalarını tavsiye etti.

Yorumlar (0)
16°
sisli
Günün Karikatürü Tümü