Konut kredisinin faydaları

Konut kredisinin faydaları Ülkemiz de birçok kişi halen kiracı konumun da ve bankalar bu durumu aşmak adına birçok yenilikler getirmiştir.

Haberler 03.09.2019, 08:44 14.11.2019, 13:33 Muharrem KARAKUŞ
Konut kredisinin faydaları

Konut kredisinin faydaları


Ülkemiz de birçok kişi halen kiracı konumun da ve bankalar bu durumu aşmak adına birçok yenilikler getirmiştir. Sizler de halen kirada oturuyorsanız artık kendi evinizin sahibi olabileceksiniz. Konut kredisi sayesin de düşük faiz oranlarını gelmesi ile de birlikte tıpkı kira öder gibi ev sahibi olabiliyorsunuz. Bankaların yapmış olduğu bu çalışma neticesin de son yılda ev sahibi olan binlerce aile olmuş ve kiralarına verecekleri parayı bankaya vererek kendi evlerinin taksitlerini ödemektedirler. Ortalama on sene sonra ev sahibi oluyorlar ve krediyi çektikten sadece üç sene sonun da ödemiş olduğu taksit o zamana tekabül eden kira miktarının neredeyse yarısına denk düşmektedir. Bu saye de kiranıza ödeyeceğiniz parayı kendi evinizin taksitine ödeyerek harcadığınız kira parasını yatırıma çevirebilirsiniz.

Stüdyo daireler İstanbul da nerede yer alıyor


Özellikle öğrencilerin ve bekârların tercih etmiş olduğu 1+0 stüdyo daireler son yıllarda oldukça popüler bir hale gelmektedir. Hem kira ücreti daha düşük oluyor hem de tek kişi ya da iki kişinin kalabilmesi için ideal evlerden birisidir. İstanbul da bu konuda son yıllarda ciddi yatırımlar gerçekleşmiş ve özellikle de üniversite civarı ve hastaneler civarın da bu anlam da birçok daireler üretilmiştir. Kiralık olarak vatandaşa sunulan bu daireler sayesin de okula ya da işe daha yakın yol parasının olmadığı daireler gençler tarafından çok sık tercih edilmektedir. Sizlerde işinize daha yakın kutu gibi bir daireniz olsun istiyorsanız eğer stüdyo daireler ile bu isteğinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Yorumlar (0)
13°
parçalı bulutlu
Günün Karikatürü Tümü