Konya'da Şehir Hastanesi'nin Kapasitesi Artırıldı

Türkiye Coronavirüs salgını ile mücadele ederken Sağlık Bakanlığı kamu özel işbirliği aracılığıyla dev şehir hastaneleri kurma çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Toplamda 1.250 yatak kapasitesine ulaşan Konya Şehir Hastanesi inşaatı büyük ölçüde tamamlandı.

Haberler 26.03.2020, 21:50 Soner YARDIM
Konya'da Şehir Hastanesi'nin Kapasitesi Artırıldı

Konya Şehir Hastanesi tüm Türkiye kapsamında yapılan ve kamu özel işbirliği ile yürütülen projeler arasında yer alıyor. Konya'da Karatay ilçesinde toplamda 412.187 metrekare bir alana inşa edilen ve başlangıçta 838 yatak kapasitesine sahip olan Konya Şehir Hastanesi 1250 yatak kapasitesine çıkarılarak yapım çalışmaları da önümüzdeki aylarda tamamlanacak. Yetkililer tarafından yapılan açıklamaya göre elde edilen veriler Şehir Hastanesi'nin yılda iki buçuk milyon hastaya hizmet edeceği yönünde.

Konya Şehir Hastanesi'nin Yapım Çalışmaları Birkaç Ay İçerisinde Tamamlanacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla geçtiğimiz aylarda yapım aşamasında başlanan Konya Şehir Hastanesi önümüzdeki zaman diliminde toplamda 1250 yatak kapasitesi ile vatandaşın hizmetine açılacak. Hastane içerisinde yılda 2,5 milyon hastaya poliklinik hizmeti verileceği öngörülüyor. Ayrıca ilgili bölümlerde yüksek teknoloji kullanılarak ameliyatlar yapılacağı ve hastaneye ulusal, uluslararası birçok hastanın geleceği bilgisine ulaşıldı. Verilecek olan bunca kapsamlı hizmet ile ilgili yeterli alt yapı çalışmalarına devam ediliyor. Ayrıca Konya merkez Karatay ilçesinde yer alan Konya Şehir Hastanesi'nin ulaşımı ile ilgili gerekli olan yol yapım çalışmaları da belediye tarafından hızlı bir şekilde yürütülüyor.

Yorumlar (0)
29°
parçalı bulutlu
Günün Karikatürü Tümü