Konya Valiliğinden Coronavirüs İle İlgili Karantina Açıklaması Yapıldı

Konya Valiliği coronavirüs salgını ile ilgili tüm Türkiye'de mücadele kapsamında şehrin karantina bölgesi ilan edilmesi ile ilgili bir takım açıklamalarda bulundu.

Haberler 16.03.2020, 17:28 Abdurrahim KARABAYIR
Konya Valiliğinden Coronavirüs İle İlgili Karantina Açıklaması Yapıldı

Valilikteki yetkililerden yapılan açıklamada umreden dönen vatandaşların çoğunun Konyalı olması ve şehirde çok sayıda yurt imkanının bulunması sebebiyle böyle bir kararın verildiği vurgulandı. Ayrıca Konya Havaalanı da ulusal ve uluslararası yolcu taşımacılığında büyük bir kapasiteye sahip olması sebebiyle uygun ve yeterli sağlık önlemlerinin alınması gereken bölgeler arasında yer alıyor. Valilikten yapılan kamuoyu açıklamasında Covid-19 yani yeni tip coronavirüs ile ilgili alınan tüm kararların sadece tedbir amaçlı olduğu bilgileri yer aldı. Umreden dönen vatandaşların çoğunun Konyalı olması sebebiyle ve şehirde bulunan barınma imkânlarının oldukça geniş olması Valiliği de büyük çapta önlemler almaya itti.

Konya'da Korkulacak Bir Durum Yok

Tüm Türkiye çapında Sağlık Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve Dışişleri Bakanlığı’nın coronavirüs ile mücadele kapsamında yaptığı çalışmalar oldukça geniş çaplı bir şekilde gerçekleşiyor. Son olarak Konya'da alınan önlemler vatandaşları oldukça tedirgin etti. Ancak Konya Valiliği’nden yapılan açıklamada endişe edecek herhangi bir durumun olmadığı ortaya çıktı. Coronavirüs semptomları taşıyan her vatandaşın büyük bir titizlikle sağlık çalışanları tarafından değerlendirildiği ve gerektiği takdirde 14 gün izole bir şekilde karantina altına alındığı vatandaşlar tarafından biliniyor. Ayrıca Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada Alo 184 hattının salgın hakkında bilgi almak üzere ayrıldığı haberine ulaşıldı.

Yorumlar (0)
orta şiddetli yağmur
Günün Karikatürü Tümü