Koronavirüs Aşısı İçin Tarih Verildi! Şok Dalgası Yayılıyor

Korona virüsü hakkında son dakika haberleri gelmeye devam ediyor.

Haberler 31.01.2020, 21:11 Fatih OĞUR
Koronavirüs Aşısı İçin Tarih Verildi! Şok Dalgası Yayılıyor

Yirmi dört ülkede yayılımı gerçekleşen, Çin'de ortaya çıkarak tüm dünyayı tehdit eden bir salgın haline gelen coronavirüs, bu defa da kendisini Rusya ve İngiltere'de gösterdi. Fransa Pasteur Enstitüsü'nde görev yapan bilim insanları, coronavirüs aşısı hakkında ilk defa açıklamada bulundu ve bu salgının önüne geçilebilmesi için hazırlanabilecek olan aşının yirmi ay kadar sürede ortaya konabileceğini bildirdi.

Bununla birlikte Almanya'dan yapılan açıklamalara göre ise coronavirüsün kontrol altına alınabilmesi için kullanıma sunulabilecek olan aşının hazırlanması aylar alabilir. Çin uyruklu olan kişilere saldırıların gerçekleştiği İtalya'da ise hükümet yetkilileri acil durum ilanında bulundu.

Coronovirüs salgınının yayılmaya başladığı Fransa'da, Çin'den tahliye edilmiş olan bir vatandaşta bu enfeksiyonun semptomlarına rastlanıldı. Çin'in her yerine yayılan bu hastalık sebebi ile ülke genelinde maske takılması zorunluluğu getirildi. Finlandiya'dan Amerika'ya, Fransa'dan İngiltere'ye, Avusturalya'dan Nepal'e kadar yayılan bu virüs salgını şimdiye kadar dünyanın 24 farklı noktasında tespit edildi.

Coronavirüs nedeni ile yaşanan can kaybında ise sayı 213'e ulaştı. Reuters Haber Ajansı'ndan alınan bilgilere göre yalnızca Çin'de koronavirüs vaka sayısı 9 bin 892'yi buldu. Bu virüsten korunmak isteyen ülkeler, Çin'de bulunan vatandaşlarını tahliye etme çalışmalarına devam ediyor. Bu ülkeler arasında Türkiye de bulunuyor. Dünyanın beklediği coronavirüs aşısı için yapılan açıklamalara göre en az 20 ay gerekiyor.

Yorumlar (0)
-2°
hafif kar yağışlı
Günün Karikatürü Tümü