Kosgeb'ten 1 Yıl Ertelemeli Kredi

Elazığ ve Malatya’da yaşanan depremin ardından cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimat sonrası depremden etkilenen kişilere KOBİ’lere 100 bin Tl’ye kadar acil destek kredisi verileceği söylendi.

Haberler 29.01.2020, 16:37 Abdurrahim KARABAYIR
Kosgeb'ten 1 Yıl Ertelemeli Kredi

Depremden etkilenen birçok kişiye aynı zamanda ödemeler konusunda da kolaylıklar sağlandı. Ödeme işlemi 12 ay sonra başlatılacak ve 24 ay vade yapılacak. Bölgede yaşayan vatandaşlara bu birçok  desteğin sağlanacağı ifade edildi. Vatandaşlara sağlanacak desteklerden en önemlisini destek kredisi olduğu görülüyor. Sanayi Bakanlığından bu destekle alakalı ödemelerine dair bilgilendirme açıklaması da yapıldı.

100 Bin TL Faizsiz Destek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından verilen talimat ile Sanayi bakanlığı kolileri verilecek destekle alakalı bilgilendirme yaptı. Bakanlığın sayfasında açıklamalara yer verildi. İlk açıklamada cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bankalara KOSGEB  borcu olan KOBİ’lerin bu yılki ödemelerini 1 Ocak 2021’e kadar uzatacaklarını belirtti.


Yapılan açıklamanın ardından kredi detayları hakkında Sanayi Bakanlığı tarafından bilgilendirme yapıldı. KOSGEB Acil Destek Kredisinde deprem felaketinden etkilenen vatandaşlara ve bu durumu valilik gibi makamlara resmi bir şekilde bildiren KOBİ’ler ve işletmelerin yararlanabileceği söylendi.

Yorumlar (0)
17°
açık
Günün Karikatürü Tümü