Haberler

Kremlin’den ‘S-400 Anlaşması Tamam’ Açıklaması

Kremlin Sözcüsü Peskov, "Ankara'nın da ifade ettiği gibi S-400 anlaşması bitmiş, tamamlanmış bir anlaşmadır." dedi.

Kremlin Sözcüsü Dmitriy PeskovABD’nin Türkiye’nin S-400 hava savunma sistemi alımına yönelik yaklaşımını olumsuz bulduklarını belirterek, “Ankara’nın da ifade ettiği gibi S-400 anlaşması bitmiş, tamamlanmış bir anlaşmadır.” dedi.

Peskov, başkent Moskova’da gazetecilere yaptığı açıklamada, ABD’nin Türkiye’nin S-400 alımına yönelik yaklaşımını eleştirdi.

ABD’nin S-400’lerle ilgili Türkiye’ye yönelik tavrının kabul edilemez olduğunu ifade eden Peskov, “Rusya bu tür bir yaklaşıma son derece olumsuz bakıyor. Ankara’nın da belirttiği gibi S-400 anlaşması bitmiş, tamamlanmış bir anlaşmadır.” diye konuştu.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, bir süre önce yaptığı açıklamada, “Rusya ile gayet iyi ilişkilerimiz var, bu çerçevede bu alım işlemleri devam ediyor. S-400 için Rusya’ya personelimiz giderek eğitim almaya başladı.” ifadesini kullanmıştı.

Bu haberimize göz atınız:  DenizBank'a Bankacılığın Oscar'ı Verildi
Etiketler
Daha Fazla Göster

2 Yorum

  1. Ülkelerin birbirlerine kullandıkları kozlar bence artık önemini yitirdi mesela amerika rusya ile anlaşmaya vardığımız s400 nedeni ile dolar kozunu kullanıyor bu iste tutmadı dolar düşüşe geçti hükümeti hiç savunmuyorum hükümet yaptığı işler nedeniyle çoktan suyu ısınmış durumda bunu belediye başkanlıklarına yansıttı halk artık cevap veriyor kendini bir şey zannetme senden büyük Allah var dedi hükümet bu mesajı alır gerekeni yaparsa kaldığı yerden devam eder ama anlamadan aynı şekilde davranırsa bir osmanlı tokadı yiyebilir. şimdi s400 rusya ile yakinlasmamizi sağladı rus uçağını dusurmemize rağmen gerçi tukurdugununyalayan hükümet özür dilemişti rusya ya yakın olursan ıran otomatik olarakncebe girer amerikanilenarasi kötü olan çinde sana sempatik gelir ışte yeni dünya bu şekilde şekillenecek ortada gezinen sinsi ıngilizler eski mttefigimiznirkci Almanya derken suriye de rusya dan dolayı yanımızda bence amerika tehditi bir ise yaramayacak

  2. Yeni balayı Rusya ile olacağı kesin Ankara Rusya hattı iran ile ısınacak Amerika hasetinden ortadan ikiye çatlayacak 🙂 maalesef durum aynen bu şekilde eşek kadar adamlar keli felli gören adam zanneder ama bir türlü anlaşamıyor.Oyun içinde oyun dönüyor.Tüm dengeleri bozacak bir hamle Türkiye’den gelir mi onu bilemiyorum ama İran Türkiye’ye güvenirse orta doğu ve okyanus ötesinde işler çok kızışacak belki Amerika İsrail ile bir olup Türkiye’ye oyun yapacak demedi demeyin ekonomik kriz başladı birde tekrar edilen seçimden bir gol daha yerse hakikaten işi zor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün