Manisa’da Artçı Sarsıntılar Devam Ediyor

Deprem Araştırma Enstitüsü ve Kandilli Rasathanesi 4 Şubat 2020 güncel verilerine göre Manisa’da 5 dakika içerisinde toplamda 5 artçı sarsıntı meydana geldi.

Manisa’da Artçı Sarsıntılar Devam Ediyor

Bugün sabah 4.27’de büyüklüğü 4.0 şiddetinde olan ilk sarsıntı meydana geldi. Ardından Manisa’da büyüklüğü en küçük 3.4 olan 4 artçı sarsıntıyla beraber bölge halkı 5 artçı sarsıntı yaşadı. Geçtiğimiz günlerde Manisa Akhisar’da yaşanan depremin ardından artçı sarsıntıların geleceği uzmanlar tarafından söyleniyordu. Söylenenler gerçekleşti ve bölge halkı sabah saatlerinde 4.27’den 4.32 saatine kadar toplamda 5 artçı sarsıntıyla güne uyandı. Deprem 7 km derinlikte meydana geldi ve merkez üssü olarak Akhisar ilçesi belirlendi.

Can Ve Mal Kaybı Yok

Son dakika haberlerine göre bugün sabaha karşı gerçekleşen ve merkez üssü Akhisar olan depremin etkisiyle herhangi bir can ya da mal kaybının yaşanmadığı Manisa Valiliği tarafından kamuoyu ile paylaşıldı. Elazığ’da yaşanan felaketin ardından tüm Türkiye’de depremle ilgili derin kaygılar yaşanmıştı. Uzmanlar artçı sarsıntıların devam edeceğini hatta bu artçıların Ege’ye kadar yayılacağını bildirmişti. Söylenenler gerçekleşti ve Manisa, İzmir dolaylarında beklenen küçük sarsıntılar oluştu. Halk korku ve panik yaşayarak sokaklara döküldü. Yetkililerce verilen son dakika bilgilerine göre; bölgede bulunan binalarda ya da işyerlerinde herhangi bir hasar meydana gelmedi. Depremle yaşamayı öğrenmek temalı konferansların yapılacağı da gelen haberler arasında.

Yorumlar (0)
11°
parçalı az bulutlu
Günün Karikatürü Tümü