Marmaris Karaca Adası Satışından 65 milyon Liralık indirim!

 Marmaris Karaca Adası,  yeni sahibini ararken 381 bin metrekarelik dev ada için, büyük fiyat indirimi geldi.

Haberler 16.12.2019, 15:09 Fatih OĞUR
Marmaris Karaca Adası Satışından 65 milyon Liralık indirim!

Marmaris'te bulunan Karaca Adası  4 yıldır yeni sahibini arıyor. Ada 4 yıldır satılamadığı için,  sahibi fiyatta büyük indirim yaptı. Karaca Adası için önceki verilen fiyat 210 milyon liraydı. Sahibi tam 65 milyon liralık indirim yaptı, fiyatı 145 milyon TL düşürdü.

Marmaris Karaca Adası Sahibi Amerikalı

İstanbul merkezli Bosforce  Emlak geliştirme ve pazarlama şirket yönetici ortağı olan Uğur Özcan, Karaca  Adasının asıl sahibinin Amerika asıllı bir kişi olduğunu söyledi.  Uğur Özcan adanın, sahibi tarafından yatırım yapılmadığı için zarar ettiğini belirterek," Ada, aynı zamanda mavi tur rotası üzerinde bulunuyor.

4 koyu bulunuyor. Toplam 316 dönüm tapu tescili var. Yine 65 dönüm orman kullanım alanı var. Adanın toplam büyüklüğü 381 bin metrekare" dedi. Otelin 4 yıldır satılamadığını belirterek, iş adamının istediği yatırımı yapamadığı için zarar ettiğini ve satışa çıkardığını belirtti. Özcan, "İmar affı kapsamında yapı kayıt belgeleri alındı. Restore edilerek kullanılabilir. Yine adaya günübirlik turizm tesisi ve küçük bir marina da yapılabilir. Bunlara izin var. Şu an Muğla Büyükşehir Belediyesi sınırlarında bulunduğu için 5 yıl süreyle vergiden muaf. Süre dolduğunda yeniden vergisini ödeyecek" dedi. Söz konusu ada Marmaris'in merkezine yakın bir yerde bulunuyor.

Yorumlar (0)
-2°
hafif kar yağışlı
Günün Karikatürü Tümü