Meb Yerli Otomobil İçin Ders Programı Koyacak

Milli Eğitim Bakanlığı, yerli otomobil ile ilgili eğitim programı oluşturacak. Geçtiğimiz günlerde, yapılan tanıtım ile tanıtılan, elektrikli yerli otomobil modellerimiz için Milli Eğitim Bakanlığı eğitim dalı oluşturuyor.

Haberler 09.01.2020, 14:13 Onur DİMLİ
Meb Yerli Otomobil İçin Ders Programı Koyacak

Oluşturulacak olan eğitim dalı ise elektrikli otomobil dersleri için hazırlanan konularla doldurulacak. Milli Eğitim Bakanlığı bu derslerin oluşturulması ile yerli otomobil için gerekli olan personelin yetiştirilmesini hedefliyor. Yerli otomobil, yapılan açıklamalara göre 2021 yılında üretim için fabrikasında üretim bandına geçecek. Ve bundan sonra ki yıl 2022 yılında ise satışa koyularak, yollara çıkacak. Milli Eğitim Bakanlığı da bu konu ile ilgili bilgilere sahip gençler yetiştirmek ve bu alanda iş imkânı bulmak isteyen gençler için yeni bir eğitim dalı oluşturacak ve üretim sürecinde eğitimli personellerin oluşmasını sağlayacak.

TOGG İçin Nitelikli Elemanların Yetiştirilmesi Sağlanacak

Yeni eğitim dalı ile ilgili açıklamalar, Milli Eğitim Bakanlığına Yapıldı. Milli Eğitim Bakanı olan Ziya Selçuk, Türkiye’nin otomobilinin üretiminde çalışacak ve bu alanda başarılı yerlere gelecek olan personeller ve yetişen gençler için çalışmalara başladıklarını belirtti. Yapılacak olan eğitim programları için mesleki okullar seçilecek ve öğrenciler istediklerinde bu alanlarda ders alarak, bu alandan mezun olabilecek. Yapılan bu çalışma oldukça önemli bir yer tutuyor. Hem yerli otomobil için nitelikli elemanlar yetişmiş olacak hem de eğitim açısından ilk defa bu eğitimi gören öğrenciler mezun olacak.

Yorumlar (0)
28°
parçalı az bulutlu
Günün Karikatürü Tümü