Meteoroloji Uyarıyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, olumsuz hava şartlarıyla ilgili açıklamalar yaptı. 5 günün hava raporunu şimdiden verdi. İstanbul ve daha birçok ilde kar yağışı ve sağanak yağmur olacak.

Haberler 18.01.2020, 17:07 Fatih OĞUR
Meteoroloji Uyarıyor

Meteorolojinin açıklamalarına göre haftanın sonlarına doğru sıcaklıklar düşmeye başlayacak. Muğla, Antalya ve çevresini sağanak yağışlı günler bekliyor. Güney Ege ve Batı Akdeniz, çok ve parçalı bulutlu olacak. Anadolu’nun diğer illerinde ise açık ve az bulutlu bir hava olacak.

Meteoroloji raporunda ilginç bir ayrıntı yer aldı. Bu ayrıntı, uyarının bir değil beş günlük olmasıydı. Yaklaşık bir hafta boyunca sağanak ve kar yağışı uyarıları devam edecek.

Büyükşehirlere Uyarı Geldi

Meteoroloji Genel Müdürlüğü uyarıları tüm Anadolu illeri için geçerli olsa da bazı iller için özel uyarı geldi. Bu iller; İstanbul, Ankara ve İzmir oldu.  Marmara bölgesinde az ve parçalı bulutlu bir hava bekleniyor. Ayrıca sabah ve gece saatlerinde sis ve don uyarısında bulunuldu.

İç Anadolu bölgesinde ise buzlanma ve don söz konusu olabilir. Gündüz vaktinin az ve parçalı olacağı tahmin ediliyor. 

Ege bölgesinde sis ve pus çok yoğun görülecek. Gece saatlerinde buzlanmaları olacağı tahmin ediliyor. Gündüz vakitleri ise az ve parçalı bulutlu olacak.

Anadolu’nun diğer bölgelerinde de az ve parçalı bulutlu hava bekleniyor. Ancak sis, don ve buzlanma olaylarının özellikle bu üç bölgede olması bekleniyor.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü