Milli Eğitim Bakanı Okulları Uyardı

Milli Eğitim Bakanlığı’nın son dakika yaptığı açıklamaya göre Türkiye genelinde tüm okullar tehlike karşısında uyarıldı. Sosyal medyada yankılanan oyunlar okullarda oynanmayacak.

Haberler 19.02.2020, 21:27 Abdurrahim KARABAYIR
Milli Eğitim Bakanı Okulları Uyardı

Geçtiğimiz günlerde sosyal medyayı sallayan üç gencin yan yana gelerek zıpladığı ve arkadaşlarına çelme takarak düşürdüğü tehlikeli oyunla ilgili Milli Eğitim Bakanlığı tarafından tüm okullar uyarıldı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk okul müdürlüklerine yazı göndererek çelme takma gibi oyunların beyin kanamasına yol açabileceği tehlikesiyle öğrenciler tarafından oynanmaması gerektiğinin altını çizdi. Öğrencileri ve öğretmenleri uyaran Bakan Selçuk, kendi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda gençlerin tehlikeli oyunlar oynamaması yönünde dikkatli olmaları gerektiğini söyledi. Tüm Türkiye çapında ilkokul, ortaokul ve lise müdürlüklerine gerekli açıklamaların yapıldığını belirten Selçuk, öğrencilere duyarlı olmaları yönünde çağrıda bulundu.

Beyin Kanamasına Yol Açabiliyor

Geçtiğimiz günlerde sosyal medyada geniş yer tutan çelme takma oyunu üç gencin yan yana gelerek birbirlerini yere düşürmeye çalıştığı ve sonucunda da beyin kanamasına yol açabileceği tehlikesiyle yetkililer tarafından konu ile ilgili gerekli önlemler alınmaya başlandı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okul müdürlüklerine yazı göndererek oyunun doğurabileceği tehlikeler karşısında tüm yetkilileri uyardı. Kişisel sosyal medya hesabından gençlere ve ailelerine seslenen Bakan, okullarda bu tip tehlikeli oyunların oynanmaması gerektiğini dile getirdi. Bakan Selçuk'un yaptığı açıklamalardan sonra okul aile birlikleri de bu tip tehlikeli oyunlar karşısında gerekli çalışmaları hızlı bir şekilde yapmaya başladı.

Yorumlar (0)
21°
parçalı az bulutlu
Günün Karikatürü Tümü