Milli Eğitim Bakanlığı LGS İle İlgili Ayrıntılar Açıkladı

Milyonlarca gencin ter dökeceği Liselere Giriş Sınavı hakkında detaylı bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklandı. Gelen son dakika bilgilerine göre Liselere Giriş Sınavı 7 Haziran'da gerçekleştirilecek.

Milli Eğitim Bakanlığı LGS İle İlgili Ayrıntılar Açıkladı

Türkiye Coronavirüs salgını ile mücadele ederken sınav sistemi de Milli Eğitim Bakanlığı tarafından titizlikle kontrol altına alınmaya çalışılıyor. Milyonlarca gencin geleceğini belirleyeceği liselere geçiş sisteminde kullanılan Liselere Giriş Sınavı’nın 7 Haziran'da yapılması planlanıyor. Milli Eğitim Bakanlığı sınavın merkezi bir şekilde yapılacağını ve gerekli başvuru işlemlerinin ve uygulama kılavuzunun bakanlığın internet sitesinde yer aldığını belirtti. Ayrıca Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk sınav kapsamında 8. Sınıf öğrencilerinin ikinci dönemden sorumlu olmayacaklarının da altını çizdi. Sınava ilişkin başvurular haberimizin detaylarında yer alıyor.

LGS  Sonuçları 1 Temmuz'da Açıklanacak

Türkiye'de milyonlarca 8. sınıf öğrencisinin hayalindeki liseye yerleşebilmeleri için girdikleri Liselere Giriş Sınavı 7 Haziran tarihinde merkezi sınav sistemi uygulanarak gerçekleştirilecek. Milli Eğitim Bakanlığı’ndan gelen son dakika bilgilerine göre sınavla ilgili tüm detaylar bakanlığın internet sitesinde yer alıyor. Sınavın ardından sonuçlar ise 1 Temmuz'da yine internet sitesi üzerinden ilan edilecek. Ziya Selçuk coronavirüs pandemisi nedeniyle herhangi bir erteleme ya da olumsuzluk durumunun olması sonucunda gençleri bilgilendireceklerini ve tüm çalışanlarla birlikte gerekli önlemleri aldıklarını kamuoyu ile paylaştı. LGS ile ilgili ayrıntılar önümüzdeki günlerde ortaya çıkacak.

Yorumlar (0)
-2°
hafif kar yağışlı
Günün Karikatürü Tümü