Milyonlarca Genci Etkileyen YKS Ertelendi

Türkiye'de hızlı bir şekilde yayılma eğilimi gösteren Coronavirüs salgını ile ilgili hükümet çeşitli önlemler almaya devam ediyor. Bu önlemler kapsamında YÖK Başkanı Yekta Saraç YKS’nin ertelendiğini ve sınavın yapılacağı tarihi açıkladı.

Haberler 26.03.2020, 14:38 Soner YARDIM
Milyonlarca Genci Etkileyen YKS Ertelendi

Viral salgınla mücadele ederken tüm bakanlıklar gerekli önlemi almaya hızla devam ediyor. YÖK Başkanı Yekta Saraç üniversitelerin bu sene bahar döneminde öğrenim süreçlerine uzaktan eğitim ile devam edeceklerini ancak uygulama gerektiren bölümlerde ise yaz aylarında telafi olacağını kamuoyu ile paylaştı. Ayrıca Saraç 2020 Haziran ayında yapılması planlanan YKS'nin ertelendiğini duyurdu. YÖK Başkanı’nın üzerine değindiği bir diğer konu ise ertelenen YKS’nin ne zaman yapılacağı oldu.

YKS 25-26 Temmuz'da Yapılacak

Türkiye viral salgın ile mücadele ederken çeşitli bakanlıklar aldığı önlemleri kamuoyu ile paylaşıyor. Bugün öğle saatlerinde YÖK Başkanı Yekta Saraç kamuoyunu bilgilendirmek için yaptığı basın toplantısında milyonlarca gencin ter döktüğü YKS ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Yaptığı açıklamaların içeriğinde ise ertelenen YKS'nin 25-26 temmuz tarihlerinde yapılacağı bilgileri yer aldı. Sınavda sorulacak soruların içeriğinin ise Milli Eğitim Bakanlığı ile ortaklaşa hazırlanacağını belirten YÖK Başkanı Yekta Saraç gençlerin YKS ile ilgili içlerinin rahat olması gerektiğini ve her türlü önlemi aldıklarını ifade etti. Haziran ayında yapılması beklenen YKS'nin 35 gün ertelendiğini öğrenen milyonlarca genç ilerleyen günlerde nasıl bir çalışma göstereceklerini planlamaya başladı bile.

Yorumlar (0)
13°
sisli
Günün Karikatürü Tümü