Minimalizm

​​​​​​​Dünya gün geçtikçe değişmekte ve gelişmektedir. Değişen bu dünya düzeninde elbette ki insanların da yaşam standartları, kaliteleri değişim göstermektedir.

Haberler 31.12.2019, 16:15 Muhammed Selman Selçuk
Minimalizm

Önceleri daha geniş çok odalı evler herkes için tercih edilmekte iken şimdilerde özellik ile tek yaşamakta olan veyahut da çocuk sahibi olmamış olan ailelerin yaşam şekli haline gelmiştir minimalizm.

Minimalizm nedir?

Minimalizm, yaşam standartlarını en sade ve minimal seviyeye indiren bir yaşam şeklidir. Minimalist dekoratif yaklaşımlar ise dekorasyonda sadeliği ve de alanda tasarrufu sağlamakta olan bir yaklaşım sergilemektedir. Minimalist dekorasyon anlayışına göre evler oldukça dar bir alana yapılmaktadır. Yani bir iki en fazla üç oda kullanılarak yapılır ve genellik ile koridor kullanılmadan açık ya da Amerikan mutfak kullanılıp alandan tasarruf edilir. Ufak olan alan daha da daraltmamak için ise eşyalar az ve kullanışlı parçalar olmalıdır. Ki yaşam alanının kalabilmesi için bir alan kalabilsin.

Minimalist yaşam stili seçme sebepleri

Minimalizm yeni neslin en çok tercih ettiği yaşam stilidir. Bunun sebeplerine gelecek olur isek; iş hayatı, sosyal yaşam sebebi ile dışarıda daha çok vakit geçiriliyor olması, evin daha çok otel gibi kullanılıyor olabilmesi, daha pratik yaşam sağlaması bunun da hayatı oldukça kolaylaştıran bir etkiye sahip olması olarak gösterilmektedir. Gitgide popülerleşmekte olan minimalizm, çocuğu olan ya da kalabalık bir aileye sahip kişiler tarafından benimsenememektedir.

Yorumlar (0)
11°
parçalı az bulutlu
Günün Karikatürü Tümü