Nallıhan kuş cenneti 6. Foto safari ödülleri

22 – 23 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilen Nallıhan Kuş Cenneti 6. Foto Safari Yarışması kapsamında dereceye giren kişilere ödülleri verildi.

Haberler 25.11.2019, 12:34 08.01.2020, 18:02 Rıdvan Yasin YİĞİTOĞLU
Nallıhan kuş cenneti 6. Foto safari ödülleri

Nallıhan Belediyesi başta olmak üzere Başkent Ankara Meclisi’nin  ve TÜRKÇEV ‘in ortaklığında düzenlenen törene, Nata Vega Alışveriş Merkezi ev sahipliği yaptı.

Ödüller Sahiplerini Buldu

Nallıhan Kuş Cenneti 6. Foto Safari Yarışması ile dereceye giren kişilerin ödülleri yapılan törenle teslim edildi. Yarışmanın amacının fotoğraf avcılığı kapsamında doğayı koruma bilincini geliştirmek olduğu belirtildi.

Protokolde Kimler Vardı?

Kültür ve Turizm Bakanlığı Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz, Nallıhan’ın doğal güzellikleri ve tarihi dokusuyla dikkate alınması gereken değerli bir kültüre sahip olduğunu ifade etti. Yavuz, bu şekildeki yarışmaların şehirlerin tanıtımında önemli rol oynadığının da altını çizdi.

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan da konuyla alakalı konuşma yaptı. Karaaslan, Ankara’nın gizli kalmış bir çok değerinin  olduğunu ve bunları ortaya çıkarıp tanıtımını yapmanın ne kadar önemli olduğundan bahsetti.

Ak Parti’nin Ankara temsilindeki Milletvekili Nevzat Ceylan bu yarışmayı düzenlerken asıl amacın avcılığın, fotoğraf makinesiyle yapılması konusunun kamuoyuna özendirilmesi olduğunu söyledi. Ceylan bu yarışma kapsamında kuş ve doğa fotoğrafçılarının sayısındaki artışa da dikkat çekti.

ATO Başkanı Gürsel Baran, Ankara’nın daha çok gelişmesi için bu gibi yarışmaların düzenlenmesinin öneminden bahsetti.

Proje Koordinatörü ve Ankara  Meclisi Başkan Yardımcısı Sanem Arıkan ise  Başkent Ankara Meclisi’nin Ankara’daki tarihi ve doğal varlıkları korumak adına bir çok projeye imza attıklarını ve bu şekilde devam edeceklerini belirtti.

Sergi 1 Aralık Pazar gününe kadar Ankara’lıları bekliyor olacak.

Yorumlar (0)
26°
parçalı az bulutlu
Günün Karikatürü Tümü