Nef Yapı'dan Örnek Davranış

"İyi hikayelerin peşindeyiz. Anlatılsın, paylaşılsın ve ilham versin istiyoruz"

Haberler 17.12.2019, 16:19 21.12.2019, 22:16 Soner YARDIM
Nef Yapı'dan Örnek Davranış

Nef Ne Amaçla Kuruldu?

Nef Yapı her yıl dağıtılabilir kârın %51 lik kısmını ihtiyac sahiplerine yardım yapacağız ilkesiyle kurulan bir firmadır. Nef Yapı 10. yılına girerkende bu iyilik hareketini artırarak devam edeceğinin sinyallerini verdi.

Nef Yapı bu iyilik hareketi için Nefes'in kısaltılmışı olan Nef Vakfını kurdu ve uzun yıllardır dağıtılabilir kârın en az %51'lik kısmını vakfa aktardı. Nef Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Erden Timur "Bu şirketi kurarken, toplumsal faydalara odaklanmayı prensip edindik. Şimdi bunları 10'uncu yılımızda daha da ileriye taşımayı hedefliyoruz." dedi.

Erden  Timur, "Karın çoğunluğunu kim alıyorsa patron da odur. Dolayısıyla dağıtılabilir karın çoğunluğunu topluma geri vererek, patronu toplum olan bir şirket kurduk. Bu hedeflere ulaşmak için kurduğumuz Nef Vakfı aracılığıyla eğitim, gençler, kadın ve kentleşme üzerine çalışmalar yürütüyoruz." dedi.

Nef Vakfı Neler Yapıyor?

Nef vakfı Sosyal Hizmetler Kurumu'yla 8 yıldır dirsek temasında olarak bir çok projede ortak çalışmalar yürütmüştür. Hay atölye projesiyle kadınlar, çocuklar ve engelli vatandaşlara HAYATTAN İLHAM ALAN ATÖLYE projesinde halka destek olmaya odaklanmıştır. 

İş dünyasında da normal hayatta da iyilik yapma'nın sadece para desteği verme ile eşdeğer tutulduğunu söyleyen Erden TİMUR şunları ifade etti. 

Nef Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Erden Timur iyilik hareketinin sadece bu programla sınırlı kalmayacağını söyleyerek "iyi hareketleri" destekleyeceğiz dedi.

Kaynak: AA
Yorumlar (0)
açık
Günün Karikatürü Tümü